Polski Klaster Technologii Kompozytowych na czele LightCon 2023: Promowanie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu

Zaszczytem było dla nas być partnerem wydarzenia LightCon 2023 – konferencji i wystawy dedykowanej lekkim rozwiązaniom, a w szczególności kompozytowym dla przemysłu.

Jako Polski Klaster Technologii Kompozytowych, byliśmy dumni mogąc wspierać i promować innowacyjne technologie na tak ważnym forum. Nasze starania, aby przekazać unikalną wartość i potencjał polskiego przemysłu kompozytowego, spotkały się z pozytywnym odzewem uczestników z całego świata.

LightCon 2023 przyniosła nam mnóstwo inspirujących prezentacji, dyskusji i warsztatów, a także możliwość nawiązania kontaktów z kluczowymi graczami z branży. Było to nieocenione doświadczenie, które przyczyni się do dalszego rozwoju naszej organizacji i całego sektora technologii kompozytowych.

Polska i polski przemysł kompozytowy były mocno reprezentowane, co pokazuje, że nasz kraj i nasze firmy są integralną częścią globalnej społeczności innowacyjnych technologii. Chcielibyśmy złożyć największe podziękowania Panu Ministrowi Grzegorzowi Piechowiakowi z MRiT za wspaniałe wystąpienie oraz przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami polskiego przemysłu kompozytowego. Również Panu Tomaszowi Salomonowi z MRiT dziękujemy za wsparcie oraz pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Nie możemy zapomnieć o całej Polish Investment and Trade Agency (PAIH), a w szczególności Panu Grzegorzowi Oszastowi (Vice President w Polish Investment and Trade Agency (PAIH)), z którym podpisaliśmy jako Polski Klaster Technologii Kompozytowych „Porozumienie o współpracy”. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie ze strony Polish Investment and Trade Agency (PAIH) (Justynie Lipczyńskiej, Annie Polańskiej, Łukaszowi Chrabańskiemu).

Chcielibyśmy także podziękować Pani Profesor Annie Boczkowskiej za wystąpienie podczas Konwentu oraz Konsulowi Generalnemu RP w Hamburgu Panu Pawłowi Jaworskiemu za jego obecność.

Ogromne podziękowania składamy również organizatorom, Thomasowi Pinkowskiemu z Deutsche Messe, Dr. Gunnarowi Merzowi i Martinowi Kretschmannowi z Composites United, za ich zaangażowanie, profesjonalizm oraz umiejętność stworzenia platformy dla wymiany wiedzy i doświadczeń na najwyższym poziomie.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas LightCon 2023. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji! Z nami byli:

Mould Sp. z o.o.
Michael Sp. z o.o.
Carbon Design Sp. z o.o.
Pietrucha S.A.
GoFar Sp. z o.o.
50fifty sp. z o.o.
Poliner S.A.
Sieć Łukasiewicz – ILOT
Sieć Łukasiewicz – Institute of Ceramics and Building Materials

NCT Sp. z o.o. wcześniej Alumast S.A.
Innowacyjna Małopolska
Sarzyna Chemicals Sp. z o.o.
Targi w Krakowie/KOMPOZYT-EXPO®
Berlac AG