Naprawa kompozytów – analiza rynku

Naprawa kompozytów

Przewiduje się, że rynek naprawy struktur kompozytowych ma wynosić 21,97 mld USD w 2026 roku, przy CAGR (skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu ang. Compound Annual Growth Rate) wynoszącym 8,0% w latach 2016 i 2026. Elementy kompozytowe są obecnie kosztowne do zastąpienia. Tak więc naprawa jest najbardziej opłacalną i słuszną opcją. Najczęściej naprawy kompozytowe przeprowadza się na uszkodzonych strukturach samolotów i samochodów, łopatkach wiatrowych, kadłubach i pokładach łodzi, paneli elewacyjnych jak również na elementach mostów, rurociągów i zbiorników.

Lufthansa Technik AG (Niemcy), Air France KLM E & M (Francja) i HAECO (Stany Zjednoczone) są kluczowymi graczami świadczącymi usługi dla przemysłu lotniczego i obronnego. Rozwiązanie UpWind (Stany Zjednoczone), Total Wind Group A / S (Dania) i Technical Wind Services (Scotland) są kluczowymi graczami oferującymi kompleksowe usługi naprawcze w energetyce wiatrowej. Citadel Technologies (USA), infrastruktura Milliken (Stany Zjednoczone) i T.D. Williamson (Stany Zjednoczone) są kluczowymi usługodawcami w naprawie rurociągów FRP. Materiały West Systems (USA) i WR (U.K.) oferują usługi naprawy łodzi zespolonych. Fibrwraps (U.S.) i Concrete Repairs Ltd. (U.K.) świadczą usługi naprawy dla budownictwa.

Ocenia się, że sektor przemysłu lotniczego i obronnego jest rynkiem wiodącym pośród wszystkich sektorów naprawy kompozytów.
Rosnące wykorzystanie komponentów kompozytowych w samolotach nowej generacji, takich jak Airbus A350 i A380 oraz Boeing 787 Dreamliner spowodowały wzrost zapotrzebowanie na naprawy struktur kompozytowych. Przewiduje się, że będzie on siłą napędową całego rynku naprawy struktur kompozytowych w prognozowanym okresie.