Drukowany samochód kompozytowy – kompozyt węglowy

Na targach przemysłu komozytowego w Azji JEC Asia 2018, pokazano drukowany, jeżdzący dwóosobowy kabriolet o nazwie BASTA.
Samochód możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, natomiast proces produkcji mozecie zobaczyć na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=yOL7K3yGh_k
Ten samochód jest drukowany przez system Super-Sized Additive Manufacturing (SSAM) opracowany przez KCTECH. Skupia się on głównie na drukowaniu dużych części, makiet i form. KCTECH SSAM to wielkoformatowa drukarka 3D (W-2,5m x L-2,5m x H-2m), która drukuje materiały opracowane przez KCTECH (termoplastyczne wzmacniane włóknem węglowym) z wykorzystaniem technologii FDM. KCTECH wdrożył wszystkie procesy rozwoju druku 3D, takie jak materiał, sprzęt, rozwój procesu druku i projektowanie produktów.
KCTECH, czyli Korea Institute of Carbon Convergence Technology jest jedynym finansowanym przez rząd instytutem badawczym zajmującym się materiałami wzmacnianymi włóknem węglowym i strukturami kompozytowymi w Korei. KCTECH głównie promuje przemysł maszynowy i motoryzacyjny, przemysł kompozytów węglowych oraz przemysł materiałów z przeznaczeniem do części zamiennych, który jest jednym z kluczowych sektorów przemysłu oraz jest przemysłem strategicznym Korei.