Nowy segment kompozytowych jachtów luksusowych

Kolejne wyzwanie dla „SMC Italia” (Salerno Materiali Compositi), wiodącej firmy zajmującej się budową i wyposażeniem statków, sprzedażą katamaranów oraz usługami serwisowymi i czarterowymi, rozpoczyna się w Cicerale, charakterystycznej miejscowości Cilento. Tak naprawdę narodziła się „SMC Custom Line”, nowy oddział firmy zajmujący się dostosowywaniem i sprzedażą luksusowych jachtów, co jeszcze bardziej wzmacnia związek pomiędzy firmą Cilento a najważniejszymi firmami sektora morskiego na świecie.
Dzięki umowie na wyłączność we Włoszech jako odsprzedawca i punkt serwisowy dla francuskiej firmy „Privilege”, specjalizującej się w budowie luksusowych katamaranów, wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne tych wystawnych jachtów nabierze kształtów w nowej stoczni w Cicerale, stawiając do dyspozycji klienta najwyższą jakość i technologię, aby sprostać jego indywidualnym potrzebom.
Faktycznie, firma z Salerno, która sprzedaje również katamarany we Włoszech dla firmy „Fountaine Pajot”, od momentu jej założenia w 2004 roku uczyniła swój znak firmowy doskonałym, stając się punktem odniesienia dla klientów poszukujących najlepszej technologii, komfortu i wyrafinowania w wyposażeniu. Firma z siedzibą w Cilento jest również liderem w zakresie stosowania zaawansowanych materiałów kompozytowych, które pozwalają na zaoferowanie wyrobom solidności i jednocześnie lekkości.

Nowy zakład produkcyjny SMC Italia, zatrudniający obecnie dziesięciu pracowników, znajduje się w strefie przemysłowej Cicerale i zajmuje powierzchnię 10.000 metrów kwadratowych. Wyposażony jest w nowoczesne systemy technologiczne do infuzji żywic i RTM, kabinę lakierniczą i pielęgnacyjną do zaawansowanych materiałów kompozytowych (wymiary 17 m x 5 m.), urządzenia dźwigowe, dział mechaniczny, stolarski, dział obróbki wysokowydajnych materiałów kompozytowych. Zamiast tego istnieją dwa wyjścia: Marina D’Arechi w Salerno, gdzie dostępny jest podnośnik turystyczny o udźwigu do 220 ton, oraz port Agropoli, do którego kierowane są łodzie, dla których przewidziane jest składowanie i postój.

Źródło: https://www.infocilento.it/2017/01/25/dal-cilento-un-brand-la-personalizzazione-imbarcazione-lusso/