JEC AMERICAS – 2016 Atlanta – USA

JEC America

JEC AMERICAS – 2016 Atlanta – USA- dzień pierwszy

Na wystawie pojawiliśmy się we wtorek (3.5.2016) z samego rana, za zamiarem odwiedzenia wszystkich stanowisk firm reprezentowanych na tegorocznych targach w Atlancie. To co zobaczyliśmy trochę nas zaskoczyło i dało do myślenia. 

Targi w JEC AMERICAS nie są tak ogromne jak JEC EUROPE w Paryżu chociaż są połączone dodatkowo z Techtextil – wystawą dotyczącą wszystkiego co związane jest z branżą tekstylną i zostały zorganizowane w Georgia Word Congress Center w samym centrum Downtown w Atlancie. W tym roku państwem partnerskim są Niemcy, natomiast stan partnerski to Tennessee.

Ilość reprezentowanych firm nie jest może ogromna, ale można znaleźć bardzo ciekawe rozwiązania, które nie udało nam się znaleźć na JEC w Paryżu. Jest to związane głównie z tym, że w Atlancie wystawiają się przeważnie małe firmy z kontynentu amerykańskiego, które nie były obecne z różnych powodów w Paryżu.

Trafiają się takie perełki jak Markforged – firma produkująca drukarki 3D, drukujące elementy ze wzmocnieniem włóknistym, czy American Autoclave produkująca autoclawy.