1. Miejsce w Kategorii „Produkt” – NOMA Comp Green – żywica BIO

Zaczynamy promocję zwycięzców konkursu „INNOWACJA BRANŻY KOMPOZYTOWEJ 2022” zorganizowanego przez Polski Klaster Technologii Kompozytowych.

NOMA RESINS Sp. z o. o.

Z produktem „NOMA Comp Green”

NOMA Comp Green to szereg produktów w postaci bio-żywic epoksydowych i utwardzaczy pozwalających na tworzenie wysokojakościowych, ekologicznych wyrobów kompozytowych za pomocą takich technik produkcyjnych jak infuzja, RTM, laminowanie ręczne czy prasowanie na gorąco. Gotowy produkt charakteryzuje się zarówno wysokimi parametrami mechanicznymi, jak i bardzo dobrą odpornością termiczną i chemiczną.

Nagroda za 1 miejsce w kategorii „Produkt” w konkursie INNOWACJA BRANŻY KOMPOZYTOWEJ 2022

NOMA Comp Green jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na materiały ekologiczne w branżykompozytowej. Proponowany system obejmuje żywice o różnych lepkościach produkowane na bazie biogliceryny.

Wykorzystanie odpadów roślinnych w procesie produkcyjnym umożliwia obniżenie śladu węglowego.

System charakteryzuje się doskonałą zwilżalnością każdego rodzaju włókien, w tym włókien szklanych, węglowych, aramidowych i bazaltowych, dzięki czemu może być stosowany do wytwarzania elementów kompozytowych, wykorzystywanych do produkcji sprzętu sportowego, części samochodowych oraz kompozytów dla innych gałęzi przemysłu. Specjalna proadhezyjna formuła pozwala na stosowanie napełniaczy nieorganicznych, krzemionki pirogenicznej i innych napełniaczy oraz barwników.

Więcej informacji w TDS:

PO POLSKU

PO ANGIELSKU

Twórcy NOMA Comp Green – właściciele Noma Resins Sp. z o. o. Agnieszka i Bartłomiej Bereska podczas wręczenia nagród w konkursie „INNOWACJA BRANŻY KOMPOZYTOWEJ 2022