Meble wykonane z żywicy epoksydowej

Meble wykonane z naturalnego drewna o oryginalnym wzornictwie zawsze są nietuzinkową dekoracją wnętrza. Ciekawym przykładem stylowego i nietypowego wystroju pomieszczenia jest stół wykonany z żywicy epoksydowej.
Nowoczesne stoły epoksydowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją wyjątkowość i niezwykłość. Wcześniej materiał ten był wykorzystywany wyłącznie do produkcji tworzyw sztucznych, klejów i różnych lakierów izolacyjnych. Dziś ta żywica stała się popularnym materiałem wśród projektantów, ponieważ pozwala tworzyć oryginalne i bardzo piękne przedmioty do dekoracji różnych stylów.

Główną zaletą żywicy epoksydowej jest to, że po wyschnięciu zachowuje swoją pierwotną objętość. Utwardzanie żywicy następuje w wyniku reakcji chemicznej.

Stoły epoksydowe charakteryzują się nie tylko pięknym wyglądem, ale również niezawodnością i trwałością. Blat jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysoką wilgotność i skrajne temperatury. Trwałość produktów to ich główna zaleta.

Żywica epoksydowa jest używana nie tylko do tworzenia nowych produktów, ale także pozwala na transformację starych stołów.

Współcześni producenci mebli często używają żywicy epoksydowej do produkcji oryginalnych modeli stołów. Oferują oni szeroką gamę modeli, stosując różne formy.

Stylowe stoły zwracają uwagę niezwykłym designem i niepowtarzalnością. Modele, w których blat stołu jest całkowicie wykonany z epoksydów jest równie interesujący jak stół, w korym zatopione są różne elementy. Dlatego wiele wariantów wykonywanych jest z wykorzystaniem kombinacji materiałów, co pozwala projektantom na wyrażenie swojej kreatywności. Stoły mogą być jednokolorowe lub posiadać kilka połączonych, ale nie dokona wymieszanych kolorów. Często elementy zatapiane mają oddać charakter właściciela lub twórcy.

Tak jak zostało wspomniane wcześniej, stoły epoksydowe są bardzo ekskluzywne. Jeśli zapoznasz się z subtelnościami pracy z tym materiałem, wtedy możesz zrobić swój własny unikalny stół. Produkcja takiego stołu będzie wymagała użycia żywicy utwardzanej na zimno lub w podwyższonych temperaturach, a wybór zależy od twórcy.

Wybierając żywicę epoksydową, należy wziąć pod uwagę podstawowe wymagania, aby kupić materiał odpowiedniej jakości:

Wymagania materiałowe dotyczące żywicy.
– Nie należy kupować drogiej żywicy, ponieważ do procesu potrzebne jest zazwyczaj duża ilość żywicy.
– Lepkość żywicy powinna być niska. Pozwoli to uniknąć tworzenia się pęcherzyków po wymieszaniu.
– Mały skurcz żywicy. Dzięki temu uzyskamy kształt, który sobie zaplanowaliśmy
– Żywica epoksydowa
– Użycie przezroczystej żywicy pozwoli stworzyć różne efekty wizualne. Dodanie pigmentów pozwoli uzyskać pożądany kolor.
-Niektóre modele stołów posiadają podświetlenie pod blatem w postaci taśmy LED dzięki temu przezroczystą żywica (lub barwiona) pozwoli dodatkowo uzyskać efekty świetlne.