Konferencja Regionalna Inicjatywy Vanguard.
Przyspieszenie procesu: Wodór jako nowe paliwo wzrostu.
Miejsce: Kraków, Małopolska
Data: 7 czerwca 2022 r.
Godzina: 13:30-17:30 CET
Miejsce konferencji: tryb hybrydowy; zapraszamy serdecznie do Krakowa, ale będzie też możliwość uczestnictwa on-line
Konferencja w pełni darmowa
Prowadzenie konferencji: Anna Butrym
Strona internetowa: tutaj
Mamy przyjemność przedstawić,
Państwu program zbliżającej się VI Konferencji Regionalnej. Tematyka wydarzenia związana jest z wodorem i technologiami wodorowymi, ważnym elementem Zrównoważonej Energii, która jest jedną z siedmiu inteligentnych specjalizacji Województwa Małopolskiego.
Wodór stał się ostatnio przedmiotem zainteresowania regionów europejskich jako zrównoważone źródło energii, które na wiele sposobów przyczyni się do realizacji programu dekarbonizacji. Sektor wodorowy stale się rozwija, a wielu członków Inicjatywy Vanguard dostrzega już wartość współpracy w zakresie wspólnych zagadnień związanych z wodorem. Ponadto obecne wyzwania regionalne i globalne (np. ogólny wzrost cen energii lub agresja Rosji na Ukrainę i jej wpływ na sektor energetyczny) zmusiły regiony do poważniejszego rozważenia kwestii bezpieczeństwa energetycznego i niedoborów paliw oraz ubóstwa energetycznego. Technologie wodorowe mogą być odpowiedzią na wiele z tych dolegliwości, a wodór stanowi również kluczowy element wizji Komisji Europejskiej, której celem jest stworzenie czystego, bardziej przystępnego cenowo i bezpiecznego systemu energetycznego.
Podczas naszej konferencji chcemy skupić się na najbardziej zaawansowanych technologiach, regionalnych doświadczeniach i dobrych praktykach, które mogą przyspieszyć proces transformacji w obszarze zrównoważonej energii. Chcemy wykorzystać tę okazję i przedyskutować z ekspertami i przedstawicielami biznesu przyszłe wyzwania związane z rozwojem technologii wodorowych. Naszym celem jest budowanie łańcuchów współpracy między zaangażowanymi stronami i wspieranie nawiązywania kontaktów. Wspólnie możemy zająć się takimi kwestiami, jak promowanie rozwiązań opartych na wodorze we wszystkich regionach Europy, konsolidacja współpracy biznesu i nauki w tym sektorze czy rozpoznanie istniejących barier we wdrażaniu technologii wodorowych.
Polski Klaster Technologii Kompozytowych
z siedzibą w Małopolsce ma status strategicznego i merytorycznego partnera wydarzenia.
Program konferencji: tutaj