Oferty

Zobacz aktualne oferty

Możliwość dołączenia do projektu międzynarodowego OASIS

Szanowni Państwo, Członkowie Klastra,

Uprzejmie informuję o możliwości dołączenia do projektu międzynarodowego OASIS – Open Access Single entry point for scale-up of Innovative Smart lightweight composite materials and components. Projekt OASIS skupia 12 linii pilotażowych produktów/komponentów kompozytowych w oparciu o nanotechnologię https://project-oasis.eu/. W ramach projektu odbywa się nabór wniosków https://project-oasis.eu/open-call/ dla firm, głównie małych przedsiębiorców, w celu udzielenia im wsparcia w rozwoju i testowaniu innowacyjnych produktów opartych o technologie, infrastrukturę i usługi oferowane przez operatorów ww linii pilotażowych. Usługi te będą bezpłatne dla firm (realizowane w ramach środków projektowych).

Firma TMBK Partners (www.tmbk.pl) – partner projektu OASIS i właściciel jednej z linii pilotażowych poszukuje przedsiębiorców zainteresowanych przetestowaniem oferowanych przez nią technologii, służących do poprawy właściwości elektrycznych, mechanicznych i termicznych kompozytów.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Prof. Anną Boczkowską anna.boczkowska@tmbk.pl

Podajemy link do webinarium organizowanego w dniu 15.09.2020, na którym wyjaśnione zostaną zasady uczestnictwa w konkursie https://register.gotowebinar.com/register/4608916757725444112.

Rozstrzygnięcie złożonych wniosków nastąpi w styczniu 2021.

Wkładki do obuwia

Szanowni Państwo,
firma z branży rehabilitacyjnej poszukuje wykonawcy z wkładek obuwniczych z pianki.
Rozpatruje dwie metody wytwarzania tych wkładek: wtrysk do formy pianki poliuretanowej oraz formowanie przetłoczone pianki poliuretanowej.
Jeśli ktoś z Państwa ma doświadczenie w takim temacie, lub jest dostawcą rozwiązań wkładek obuwniczych prosimy o kontakt na adres: kontakt@kompozyty.net

Przyłbice kompozytowe z New Era Materials sp. z o. o. tylko 12.99 zł/netto

Przyłbice ochronne z Loxee

KOMPOZYTY.NET – szukają nowych redaktorów – oferta

Kompozyty.net, już od paru lat są serwisem przedstawiajacym rozwój materiałów kompozytowych w Polsce i na świecie. Chcemy się jeszcze szybciej rozwijać dlatego poszukujemy redaktorów, którzy pomogą nam zostać numerem 1. w tej branży.

Jeśli masz lekkie pióro, sprawnie poruszasz się w świecie kompozytów, jesteś fanem lub fanką tej dziedziny i śledzisz trendy, to koniecznie musisz się do nas zgłosić!

Szukamy trzech redaktorów, którzy będą skupiać się na dłuższych formach: analizy, wywiady, poradniki, tutoriale, felietony. Osoby, które do nas dołączą, będą się skupiać głównie na wspomnianych dłuższych formach (500< słów).

Co będziesz robić?

 • Tworzyć teksty (przede wszystkim felietony, poradniki, ogólnie rzecz biorąc różnorodne dłuższe formy) na Kompozyty.net
 • Optymalizować teksty pod kątem SEO (bez obaw, wszystkiego Cię nauczymy)
 • Ściśle współpracować z Redaktorem Naczelnym i Redaktorem Prowadzącym
 • Reprezentować Kompozyty.net na wszystkich wydarzeniach/wyjazdach branżowych
 • Testować elementy kompozytowe

Czego od Ciebie wymagamy?

 • Lekkie pióro (warunek absolutnie niezbędny), minimum dwa teksty tygodniowo będą wymagane
 • Doświadczenie lub znajomość w branży będzie mile widziana
 • Znajomości języka angielskiego (będziesz bazować na foniesieniach głównie zza granicy)
 • Dobrej organizacji pracy, skrupulatności i obowiązkowości
 • Poczucia humoru – wszyscy o tym piszą, my też. Jesteśmy śmieszkami i pracujemy w bardzo swobodnej atmosferze

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie za teksty będzie dodatkowym Twoim zarobkiem, które wzmocni Twój budżet.

Co od nas?

 • praca w młodym zespole i w bardzo potencjalnej branży a dodatkowo:
 • płacimy za teksty !!!
 • dostajesz dostęp do technologii naszych partnerów (sprzęty do testów etc.)
 • extra płatne udziały w akcjach sponsorowanych i partnerskich
 • systematyczne powiększanie wiedzy, literatura, wejściówki na imprezy, konferencje
 • luźna atmosfera w zespole ludzi, w których żyłach płynie technologiczno-elektryczna krew

Jesteś kandydatem idealnym?

Jeśli tak, to napisz do nas! Informując nas o swoim imieniu i nazwisku, podając e-mail oraz opisując zainteresowania. Bardzo prosimy, żebyś opisał swoje doświadczenia, żebyśmy zobaczyli czy masz lekkie pióro. Na koniec chcielibyśmy, żebyś napisał tekst o długości min. 250 słów. Tematyka dowolna, a jeżeli chodzi o formułę, to może być np. news + Twoja opinia.

Piszcie do nas na adres: kontakt@kompozyty.net

Firma do nawijania zbiorników ciśnieniowych

Poszukiwana jest firma lub osoba, która podejmie się nawinięcia włóknem węglowym stalowego linera o długości około 600 mm oraz średnicy 105 mm. Kąt nawoju włókna wynosi około 54 deg, szczególnie istotna jest kontrola siły naciągu włókna w czasie procesu nawijania. Wskazane jest aby istniała możliwość programowania tego parametru. Grubość kompozytu zależy od możliwości zadania maksymalnej wartości siły naciągu włókna, warstwa kompozytu  nie powinna być większa niż 8 mm. Nawijanie może się odbywać na mokro lub prepregiem.
Wspomniany projekt jest inicjatywą badawczą realizowaną na potrzeby doktoratu. Planowane jest napisanie publikacji dotyczącej omawianych próbek, więc potencjalnemu wytwórcy oferujemy współautorstwo oraz pieniądze za usługę.

Planowany czas realizacji październik – listopad 2019. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni.

Kontakt : aleksander.blachut@pwr.edu.pl

Demo Days w technologiach naprawy łopat elektrowni wiatrowych

Jeśli chcecie sprawdzić jak działa metoda Structrepair – bardzo szybkiej naprawy łopat elektrowni wiatrowej – w praktyce, zapraszam wszystkich na „Open Days” w firmie Structrepair, w dniach 19, 20 i 21 czerwca w Niemczech w Ruhland. W ramach „Demo Days” będzie można wypróbować urządzenie do naprawy wraz z nowoczesnymi łatkami naprawczymi, wykonać naprawę i porozmawiać z ekspertami. Poniżej informacje w postaci broszury.

Broszura do ściągnięcia tutaj.

Koszt uczestnictwa darmowy!

Praca: Technik naprawy elektrowni wiatrowych

Niemiecka firma zajmująca się produkcją kabin/kapsuł do naprawy turbin wiatrowych oraz naprawą łopat elektrowni wiatrowych poszukuje do realizacji projektu w Szwecji dla GE/LM Windpower doświadczonego technika (kobietę lub mężczyznę), gotowego do pracy w systemie zmianowym – 2 tygodniowych zmian.

Jego zadaniami byłyby:

 • Wsparcie w zakładaniu i demontażu systemu kabiny naprawczej
 • Nadzorowanie obszaru naprawy z powierzchni ziemi, podczas gdy zespół GE/LM zajmuje się łopatką wirnika
 • W sporadycznych przypadkach pracownik będzie zaangażowany do obsługi systemu kabiny
 • Podstawowa znajomość języka angielskiego będzie dużą zaletą

Co oferujemy:

(więcej…)

Szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych w lotnictwie pasażerskim.

Poszukujemy osób chętnych do odbycia szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych w lotnictwie pasażerskim. Szkolenie obejmuje:

– szkolenie teoretyczne z zakresu materiałów i struktur kompozytowych,

– praktyczne szkolenie z zakresu napraw kompozytów,

– praktyczne szkolenie z zakresu napraw struktur lotniczych,

Po odbyciu szkolenia zapewniamy pracę w międzynarodowych firmach serwisujących samoloty pasażerskie.

Dla zainteresowanych kontakt: kontakt@kompozyty.net

(więcej…)

Staż w Polskim Klastrze Technologii Kompozytowych

Jeśli jesteście zainteresowani materiałami i strukturami kompozytowymi. Dlatego może zainteresuje Was oferta stażu (dla studentów)/ współpracy z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych. Poszukujemy studentów najlepiej z kierunku materiały kompozytowe, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu stron internetowych, oraz przygotowywania treści przeznaczonych do publikacji na stronie klastra, facebook’u i Linkedin’ie:

– bierzących informacji ze świata kompozytów,

– informacji z działalności partnerów klastra,

Oferujemy możliwość pracy zdalnej w interesującej i rozwijającej się branży, ciekawe tematy oraz kontakty ze wszystkimi partnerami klastra.

kontakt: kontakt@kompozyty.net 

(więcej…)

Naprawa struktur kompozytowych w przemyśle energii odnawialnej – szkolenia

Poszukujemy chętnych do odbycia szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych na rynku energii odnawialnej, dotyczące napraw łopat turbin wiatrowych. Szkolenie obejmuje: – szkolenie teoretyczne z zakresu materiałów i struktur kompozytowych, – praktyczne szkolenie z zakresu napraw kompozytów, – praktyczne szkolenie z zakresu napraw struktur lotniczych, Po odbyciu szkolenia zapewniamy pracę w międzynarodowych firmach serwisujących turbiny wiatrowe.

Dla zainteresowanych kontakt: kontakt@kompozyty.net

(więcej…)