Oferty

Zobacz aktualne oferty

Firma do nawijania zbiorników ciśnieniowych

Poszukiwana jest firma lub osoba, która podejmie się nawinięcia włóknem węglowym stalowego linera o długości około 600 mm oraz średnicy 105 mm. Kąt nawoju włókna wynosi około 54 deg, szczególnie istotna jest kontrola siły naciągu włókna w czasie procesu nawijania. Wskazane jest aby istniała możliwość programowania tego parametru. Grubość kompozytu zależy od możliwości zadania maksymalnej wartości siły naciągu włókna, warstwa kompozytu  nie powinna być większa niż 8 mm. Nawijanie może się odbywać na mokro lub prepregiem.
Wspomniany projekt jest inicjatywą badawczą realizowaną na potrzeby doktoratu. Planowane jest napisanie publikacji dotyczącej omawianych próbek, więc potencjalnemu wytwórcy oferujemy współautorstwo oraz pieniądze za usługę.

Planowany czas realizacji październik – listopad 2019. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni.

Kontakt : aleksander.blachut@pwr.edu.pl

Demo Days w technologiach naprawy łopat elektrowni wiatrowych

Jeśli chcecie sprawdzić jak działa metoda Structrepair – bardzo szybkiej naprawy łopat elektrowni wiatrowej – w praktyce, zapraszam wszystkich na „Open Days” w firmie Structrepair, w dniach 19, 20 i 21 czerwca w Niemczech w Ruhland. W ramach „Demo Days” będzie można wypróbować urządzenie do naprawy wraz z nowoczesnymi łatkami naprawczymi, wykonać naprawę i porozmawiać z ekspertami. Poniżej informacje w postaci broszury.

Broszura do ściągnięcia tutaj.

Koszt uczestnictwa darmowy!

Praca: Technik naprawy elektrowni wiatrowych

Niemiecka firma zajmująca się produkcją kabin/kapsuł do naprawy turbin wiatrowych oraz naprawą łopat elektrowni wiatrowych poszukuje do realizacji projektu w Szwecji dla GE/LM Windpower doświadczonego technika (kobietę lub mężczyznę), gotowego do pracy w systemie zmianowym – 2 tygodniowych zmian.

Jego zadaniami byłyby:

  • Wsparcie w zakładaniu i demontażu systemu kabiny naprawczej
  • Nadzorowanie obszaru naprawy z powierzchni ziemi, podczas gdy zespół GE/LM zajmuje się łopatką wirnika
  • W sporadycznych przypadkach pracownik będzie zaangażowany do obsługi systemu kabiny
  • Podstawowa znajomość języka angielskiego będzie dużą zaletą

Co oferujemy:

(więcej…)

Szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych w lotnictwie pasażerskim.

Poszukujemy osób chętnych do odbycia szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych w lotnictwie pasażerskim. Szkolenie obejmuje:

– szkolenie teoretyczne z zakresu materiałów i struktur kompozytowych,

– praktyczne szkolenie z zakresu napraw kompozytów,

– praktyczne szkolenie z zakresu napraw struktur lotniczych,

Po odbyciu szkolenia zapewniamy pracę w międzynarodowych firmach serwisujących samoloty pasażerskie.

Dla zainteresowanych kontakt: kontakt@kompozyty.net

(więcej…)

Staż w Polskim Klastrze Technologii Kompozytowych

Jeśli jesteście zainteresowani materiałami i strukturami kompozytowymi. Dlatego może zainteresuje Was oferta stażu (dla studentów)/ współpracy z Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych. Poszukujemy studentów najlepiej z kierunku materiały kompozytowe, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu stron internetowych, oraz przygotowywania treści przeznaczonych do publikacji na stronie klastra, facebook’u i Linkedin’ie:

– bierzących informacji ze świata kompozytów,

– informacji z działalności partnerów klastra,

Oferujemy możliwość pracy zdalnej w interesującej i rozwijającej się branży, ciekawe tematy oraz kontakty ze wszystkimi partnerami klastra.

kontakt: kontakt@kompozyty.net 

(więcej…)

Naprawa struktur kompozytowych w przemyśle energii odnawialnej – szkolenia

Poszukujemy chętnych do odbycia szkolenia z zakresu naprawy struktur kompozytowych na rynku energii odnawialnej, dotyczące napraw łopat turbin wiatrowych. Szkolenie obejmuje: – szkolenie teoretyczne z zakresu materiałów i struktur kompozytowych, – praktyczne szkolenie z zakresu napraw kompozytów, – praktyczne szkolenie z zakresu napraw struktur lotniczych, Po odbyciu szkolenia zapewniamy pracę w międzynarodowych firmach serwisujących turbiny wiatrowe.

Dla zainteresowanych kontakt: kontakt@kompozyty.net

(więcej…)