20. edycja targów PLASTPOL – 2016

Ekspozycja PLASTPOL, która odbywała się na Targach w Kielce od 17 do 20 maja zajęła w tym roku zajęła 7 hal i 32 tysiące metrów kwadratowych. Stoiska zaprezentowało 772 wystawców z 32 krajów świata, z w tym Polski. Jak donoszą media targowe, wystawę odwiedziło 18 500 specjalistów, przekraczając tym samym rekord poprzedniego roku.

Plastpol 2016

Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy to targi koncentrujące się głównie na przemyśle związanym z materiałami termoplastycznymi. Obserwując jednak trendy rozwoju tej branży można było znaleźć producentów urządzeń pozwalających na wytwarzanie elementów wzmacnianych włóknami. Jest to jeszcze  bardzo wolno rozwijająca się dziedzina na obszarze Polski, jednak w kraju sąsiednim w Niemczech prowadzone są zaawansowane prace pozwalające na wprowadzenie tych rozwiązań do przemysłu samochodowego.

Komponentami wykorzystywanymi w procesie produkcji to Termoplastyczne Płyty Organiczne (Thermoplastic Organo Sheets), wykonane z różnego rodzaju osnowy termoplastycznej (PP, PA6, itd.) oraz ze wzmocnienia w postaci tkaniny szklanej. Jedynym mankamentem tej technologii jest wysoka cena Termoplastycznych Płyt Organicznych, co w dużej mierze spowalnia wprowadzenie na rynek w.w. rozwiązań.