W ramach współpracy z niemieckim Klastrem Composites United (CU, https://composites-united.com) organizujemy wspólne stoisko wystawiennicze na targach KOMPOZYT EXPO w dniach 28 & 29 września 2022 roku w Krakowie (https://www.kompozyt-expo.pl).
Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® to jedno z najważniejszych wydarzeń branży kompozytów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejna, 11. edycja odbędzie się 28-29 września 2022 roku.
Niech będzie największe w tej części Europy
Targi Kompozyt Expo 2022
Każda edycja targów skupia coraz większe grono wystawców i zwiedzających, którzy reprezentują bardzo różnorodne branże. Jesteśmy przekonani, że będzie tak również podczas tegorocznej edycji, a spotkanie branży po dwóch latach przerwy nada wydarzeniu szczególny charakter.
Chcąc wspierać rozwój innowacyjnych i niestandardowych projektów podczas tegorocznej edycji KOMPOZYT-EXPO stworzymy przestrzeń skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży materiałów i technologii kompozytowych. Start-upy będą mogły zaprezentować swój pomysł i zainteresować nim inwestorów, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych.
Tradycyjnie także pojawi się stoisko Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz jego członków, którzy zaprezentują swoje osiągnięcia podczas warsztatów eksperckich.
Konferencja Wodorowa
W pierwszym dniu Targów, 28 września 2022 r., odbędą się dwa specjalne panele konferencyjne, pod wspólnym tytułem: Accelerate the Process: Hydrogen – Composites – Future, dotyczące rozwoju technologii wodorowych, ich promocji, wdrażania oraz współpracy w tym zakresie.
Pierwszy panel o charakterze politycznym zgromadzi prelegentów, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem polityk i warunków do implementacji określonych rozwiązań wodorowych w praktyce. Poruszona zostanie tematyka obecnych uwarunkowań oraz trendów, które wpływają na określone decyzje wśród decydentów – zarówno na płaszczyźnie krajowej, jak też międzynarodowej. Zaprezentowane zostaną również koncepcję współpracy międzyregionalnej, szanse na wspólne projekty oraz strategie działania za jakimi należy aktywnie podążać celem zbudowania silnego ekosystemu energetycznego wokół wodoru jako paliwa przyszłości. Wśród gości nie zabraknie przedstawicieli władzy regionalnych i krajowych z całej Europy, a także urzędników instytucji europejskich.
Drugi panel zgromadzi wodorowych praktyków, tj. osoby czynnie biorące udział w opracowywaniu, testowaniu i popularyzowaniu technologii wykorzystujących wodór w różnego rodzaju projektach. Dołączą do nich przedstawiciele biznesu reprezentujący firmy z Polski i Europy, którzy działają w branżach w pośredni lub bezpośredni sposób wykorzystujących wodór lub dostarczających rozwiązania służące jego produkcji, magazynowaniu czy transportowi.