Event

Współpraca Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych z K-Carbon (Kompozytowy Klaster Koreański)

Republika Korei zdobywa coraz większą pozycję na gospodarczej mapie Polski, a zwłaszcza Małopolski. Znane marki koreańskie, takie jak LG Electronics, Samsung Electronics oraz Hyundai Motor, nie tylko inwestują w Polsce, ale również tworzą tu tysiące miejsc pracy, czyniąc z Korei jednego z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju.

Kontakty biznesowe między Małopolską a Koreą dynamicznie się rozwijają. Świadectwem tego są liczne spotkania i wydarzenia, takie jak Krynica Forum 2023, które stało się idealną okazją do nawiązania nowych kontaktów. Potwierdzeniem znaczenia tej współpracy była obecność przedstawicieli koreańskiego biznesu na Międzynarodowych Targach KOMPOZYT-EXPO® w Krakowie.

Jednym z kluczowych momentów podczas Targów KOMPOZYT-EXPO® było podpisanie „Memorandum of Understanding for International Cooperation” pomiędzy Korea Carbon Industry Promotion Agency (KCARBON) a Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych (PKTK). Dokument ten, datowany na 04 października 2023 roku, służy jako porozumienie mające na celu współpracę w dziedzinie przemysłu kompozytowego obu krajów.

W MOU zdefiniowano cele i zakres współpracy, który obejmuje m.in. promowanie współpracy w przemyśle kompozytowym, wymianę delegacji, udział w targach oraz dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów w dziedzinie kompozytów. Ponadto przedstawiono formy współpracy, takie jak wspólne badania, konferencje, seminaria i warsztaty. Porozumienie określa także warunki finansowe oraz zasady modyfikacji i zakończenia współpracy.

Szczególne zainteresowanie Koreańczyków wzbudził rozwój technologii wodorowych w Małopolsce. Jest to ważne, biorąc pod uwagę rosnącą rolę wodoru jako kluczowego elementu czystej energii w globalnej gospodarce. Firma Kcarbon, reprezentowana przez Henry Hyunkyu SHIN’a oraz Ji-Young Hwang, zaprezentowała innowacyjne technologie węglowe wykorzystywane w przechowywaniu wodoru, energii oraz w różnych gałęziach przemysłu.

W obliczu tak intensywnych kontaktów biznesowych i zbliżających się inicjatyw, możemy spodziewać się, że współpraca pomiędzy Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych a K-Carbon przyniesie obopólne korzyści oraz przyczyni się do dalszego rozwoju obu regionów. Współpraca ta otwiera nowy rozdział w relacjach polsko-koreańskich, ukierunkowanych na innowacje, przedsiębiorczość i przyszłość.

Share
Disqus Comments Loading...

Powiązane

Łańcuchy dostaw a ich wpływ na ślad węglowy i potencjał globalnego ocieplenia (GWP)

Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…

% dni temu

Cevotec wprowadza nowe funkcje oprogramowania do technologii FPP

Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…

% dni temu

Konferencje dotyczące materiałów i technologii kompozytowych na świecie

udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…

% dni temu

ResC4EU: Wzmacnianie Odporności Łańcuchów Dostaw dla Europejskich MŚP

W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…

% dni temu

Podsumowanie targów Composite Poland 2025: Innowacje i współpraca w branży kompozytowej

W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…

% dni temu

Startupy napędzają innowacje w globalnym sektorze wodorowym

Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…

% dni temu