Powstaje w kontekście projektu
POIR.02.03.05-12-0108/19 – Modernizacja konstrukcji fotela do pracy lub relaksu o nazwie PUM przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych
Zamówienia uzupełniające
nie dotyczy
Warunki zmiany umowy
Szczegółowe informację w załączniku-zapytanie ofertowe nr 08/2021.
Załączniki
Opis
Niniejsze zapytanie związane jest z realizowanym projektem pn. „Modernizacja konstrukcji fotela do pracy lub relaksu o nazwie PUM przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych”, o nr POIR.02.03.05-12-0108/19, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie próbek kompozytowych elementów fotela przygotowanie próbek materiału kompozytowego spełniającego wymagania wytrzymałościowe otrzymane podczas analizy wytrzymałościowej (wcześniejsze etapy projektu). Projektowany fotel będzie się składał z trzech grup materiałowych (izotropowe, ortotropowe i anizotropowe) i należy wziąć również pod uwagę konieczność wykonania elementów hybrydowych. Usługa powinna polegać na przeprowadzeniu profesjonalnego procesu wykonania próbek kompozytowych elementów składowych struktury fotela. W ramach zadania konieczne będzie wykonanie komponentów fotela jako elementów kompozytowych według wytycznych dotyczących rodzaju materiału wzmocnienia, rodzaju żywicy oraz ukierunkowania wzmocnienia zdefiniowanych w Analizie wytrzymałościowej modelu 3D Fotela oraz podczas doboru materiałów przeznaczonych do wykonania fotela (dokumenty dostępne po podpisaniu umowy). Będzie się to wiązało z przygotowaniem niezbędnych materiałów i systemów pomocniczych pozwalających na wytworzenie wybranych elementów kompozytowych fotela w postaci próbek.
Rezultatem tych badań będzie:
• Wykonanie wybranych kompozytowych elementów fotela (szt. 7) o wymiarach maksymalnych 600 mm x 1000 mm z uwzględnieniem wzmocnień węglowych, szklanych, bazaltowych i naturalnych. Kształt próbek/elementów jest zdefiniowany, a geometria zostanie przesłana potencjalnemu Oferentowi, po podpisaniu Porozumienia o zachowaniu poufności. Założona jest wymagana wytrzymałość skorupy kompozytu na podstawie wyników analizy wytrzymałościowej, dlatego wykonane elementach powinny się charakteryzować wytrzymałością taką samą bądź lepszą (maksymalnie o 10%) od wytrzymałości otrzymanej z analizy wytrzymałościowej. (Po podpisaniu umowy NDA wszelkie konieczne informacje z analizy wytrzymałościowej zostaną udostępnione, a model fotela jako plik *.STL, lub *.STP)
• Pełny raport z wykonania próbek kompozytowych elementów fotela wraz z dokładnym opisem procesu ich wytworzenia (preferowana technologia wytwarzania to prasowanie na gorąco – compression moulding).
Analiza i studia będą miały na celu wypracowanie danych do dalszej realizacji procesu projektowego oraz weryfikację zebranych informacji, dzięki któremu wdrożony i wprowadzony na rynek zostanie nowy produkt dla branży meblarskiej- innowacyjny fotel do pracy i relaksu dla grupy użytkowników, która będzie spędzać w fotelu więcej niż 8 godzin.
Opis szczegółowy zamówienia:
Kody CPV
71312000-8 Usługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnej
Typ
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Opis
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: – Posiadają uprawnienie oraz potencjał techniczny w zakresie działalności do wykonywania usług o takim samym zakresie jak w zapytaniu ofertowym- Załącznik nr 4. – Zapewnią do realizacji profesjonalny zespół, w którego skład wchodzi co najmniej jeden specjalista ds. wytwarzania i materiałów kompozytowych i materiałów izotropowych, który posiada doświadczenie w wytwarzaniu kompozytów warstwowych jak i elementów izotropowych, oraz posiada w swoim portfolio minimum 5 projektów dotyczących wytwarzania elementów kompozytowych. Szczegółowe informcję w załączniku-zapytanie ofertowe nr 08/2021
Więcej informacji tutaj
📅 Data: 4–6 lutego 2025📍 Miejsce: Ptak Expo Warsaw Composite Poland 2024 to międzynarodowe forum, które gromadzi ekspertów, naukowców…
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…