Oferty

Projekt Amulet

W imieniu niemieckiego klastra partnerskiego Merge oraz Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Doliny Narzędziowej pragniemy zaprosić Państwa członków do udziału w konkursie na dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach projektu AMULET, który wpisuje się w specyfikę działań Państwa organizacji. Termin składania wniosków został wydłużony do 20 lipca br., dodatkowo organizujemy sesję B2B, aby wspomóc MŚP w stworzeniu konsorcjum i aplikowaniu do konkursu.

Celem projektu „Advanced Materials & manufacturing United for LightwEighT” (AMULET) finansowanego z programu UE Horyzont2020  jest tworzenie nowych łańcuchów wartości poprzez wspieranie zastosowania zaawansowanych lekkich materiałów: stopów metali lekkich, kompozytów z osnową ceramiczną oraz kompozytów polimerowych w czterech sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. AMULET ma za zadanie wykorzystać potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw poprzez międzysektorową, międzyregionalną wymianę wiedzy.

W ramach projektu AMULET ogłoszono konkurs, którego celem jest stworzenie przez MŚP projektów demonstracyjnych B+R ukierunkowanych na wyzwania branżowe ogłoszone w ramach projektu, związane z implementacją zaawansowanych materiałów lekkich w motoryzacji, lotnictwie, energetyce i budownictwie, na realizację których konsorcja MŚP otrzymają dofinansowanie do 120 000 €!

Pierwszy konkurs został wydłużony – termin składania wniosków upływa 20 lipca 2022! Zgłoszenia odbywają się na stronie: https://amulet-h2020.fundingbox.com

W celu umożliwienia jak największej ilości MŚP aplikowania do konkursu, konsorcjum projektu AMULET organizuje sesję B2B, aby wesprzeć potencjalnych aplikantów w znalezieniu partnerów i stworzeniu wniosku projektowego.

Kiedy? 7 lipca 2022 roku o godzinie 10:00 CEST.

Wydarzenie organizowane jest w języku angielskim.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Włókna naturalne coraz mocniej obecne w przemyśle kompozytów – relacja z JEC World 2025

Tegoroczne targi JEC World 2025 w Paryżu, obchodzące 60-lecie istnienia, jasno pokazały, że kompozyty na bazie włókien naturalnych –…

% dni temu

Kompozyty jako fundament zrównoważonego przemysłu – przegląd trendów z 2025 roku

W świetle coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych, zaostrzających się regulacji oraz presji społecznej, rok 2024/2025…

% dni temu

Analiza rynku materiałów kompozytowych w 2024 roku – struktura zastosowań i trendy rozwojowe

Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…

% dni temu

Włókna węglowe – kluczowy materiał w nowoczesnych kompozytach

Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…

% dni temu

Kompozyty – materiały o obiegu zamkniętym

Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…

% dni temu

Transformacja polskiego rynku kompozytów: od montowni do centrum innowacji

Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…

% dni temu