Oferty

Projekt Amulet

W imieniu niemieckiego klastra partnerskiego Merge oraz Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Doliny Narzędziowej pragniemy zaprosić Państwa członków do udziału w konkursie na dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach projektu AMULET, który wpisuje się w specyfikę działań Państwa organizacji. Termin składania wniosków został wydłużony do 20 lipca br., dodatkowo organizujemy sesję B2B, aby wspomóc MŚP w stworzeniu konsorcjum i aplikowaniu do konkursu.

Celem projektu „Advanced Materials & manufacturing United for LightwEighT” (AMULET) finansowanego z programu UE Horyzont2020  jest tworzenie nowych łańcuchów wartości poprzez wspieranie zastosowania zaawansowanych lekkich materiałów: stopów metali lekkich, kompozytów z osnową ceramiczną oraz kompozytów polimerowych w czterech sektorach przemysłu: motoryzacyjnym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. AMULET ma za zadanie wykorzystać potencjał innowacyjny małych i średnich przedsiębiorstw poprzez międzysektorową, międzyregionalną wymianę wiedzy.

W ramach projektu AMULET ogłoszono konkurs, którego celem jest stworzenie przez MŚP projektów demonstracyjnych B+R ukierunkowanych na wyzwania branżowe ogłoszone w ramach projektu, związane z implementacją zaawansowanych materiałów lekkich w motoryzacji, lotnictwie, energetyce i budownictwie, na realizację których konsorcja MŚP otrzymają dofinansowanie do 120 000 €!

Pierwszy konkurs został wydłużony – termin składania wniosków upływa 20 lipca 2022! Zgłoszenia odbywają się na stronie: https://amulet-h2020.fundingbox.com

W celu umożliwienia jak największej ilości MŚP aplikowania do konkursu, konsorcjum projektu AMULET organizuje sesję B2B, aby wesprzeć potencjalnych aplikantów w znalezieniu partnerów i stworzeniu wniosku projektowego.

Kiedy? 7 lipca 2022 roku o godzinie 10:00 CEST.

Wydarzenie organizowane jest w języku angielskim.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Łopaty turbin wiatrowych: czas zamknąć obieg materiałów kompozytowych

Od raportu WindEurope 2020 do strategicznych kierunków branży w 2025 roku Łopaty turbin wiatrowych stały…

% dni temu

Pręty kompozytowe w budownictwie i infrastrukturze: stan obecny, trendy i perspektywy rozwoju w Polsce, Europie i na świecie

Wprowadzenie Współczesne budownictwo i infrastruktura stoją przed wyzwaniami związanymi z trwałością, odpornością na korozję, ekologią…

% dni temu

Współpraca przemysłowa i transfer technologii – kompozyty jako kluczowy obszar współpracy Chin i Europy Środkowo-Wschodniej

W dniach 13–16 maja 2025 r. w Nanjing (Chiny) odbyły się targi 2025 China-CEEC Young Science…

% dni temu

🇪🇺 Polski Klaster Technologii Kompozytowych na European Industry Days 2025 w Rzeszowie

W dniach 5–6 czerwca 2025 r. Rzeszów stał się centrum przemysłowej debaty Europy. W ramach prestiżowego wydarzenia European…

% dni temu

Współpraca z Koreą Południową – Polski Klaster Technologii Kompozytowych gospodarzem spotkania delegacji Kcarbon w Krakowie

9 czerwca 2025 r. w Krakowie, w Centrum Szkła i Ceramiki, odbyło się polsko-koreańskie spotkanie branżowe…

% dni temu

Polski Klaster Technologii Kompozytowych na European Lightweighting Network Conference 2025

W dniach 4–5 czerwca 2025 r. w siedzibie Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego odbyła się V Międzynarodowa Konferencja European Lightweighting…

% dni temu