Kolejne odsłona prezentacji członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych. Tym razem „Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej – Badania we współpracy i dla przemysłu”.
Wydział, uczelnię oraz prowadzone badania przedstawiła Pani Profesor Anna Boczkowska, działająca bardzo aktywnie w Radzie Klastra.
Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej jest jednym z czołowych ośrodków naukowo-badawczych i dydaktycznych w dziedzinie inżynierii materiałowej zarówno w Polsce, jak i na świecie. W ocenie parametrycznej jednostek naukowych, prowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w roku 2018, Wydział Inżynierii Materiałowej uzyskał kategorię A+, co potwierdza wysoki poziom działalności naukowej.
W badania naukowe zaangażowani są pracownicy naukowo-dydaktyczni (50 osób, w tym 15 profesorów tytularnych i 15 doktorów habilitowanych), naukowo-techniczni i techniczni (ponad 40 osób) oraz doktoranci (około 90 osób).
Badania naukowe prowadzone na wydziale związane są z głównymi nurtami współczesnej nauki o materiałach. Specyfiką Wydziału jest interdyscyplinarny charakter badań obejmujący także zagadnienia fizyki, chemii, biologii i medycyny. Prowadzone prace są ukierunkowane na związki między makro-, mikro- i nanostrukturą a właściwościami materiałów stosowanych w rożnych gałęziach przemysłu, m.in. w lotnictwie, energetyce, medycynie i ochronie środowiska.
W 2022 roku podczas targów JEC World, Sojusz European Flax and Hemp Alliance zaprezentował pierwszy…
Na podstawie artykułu naukowego „A comparison of compounding processes and wood type for wood fibre–PP composites” (Bledzki…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w centrum wystawienniczym Paris…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w Paryżu, były świadkiem…
GreenOffshoreTech to unikalny projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który został wyróżniony przez OECD jako przykład…
Już w dniach 10-11 kwietnia 2025 r. w malowniczym Hotelu Zamek Topacz Resort & Art…