Kolejne odsłona prezentacji członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych. Tym razem „Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej – Badania we współpracy i dla przemysłu”.
Wydział, uczelnię oraz prowadzone badania przedstawiła Pani Profesor Anna Boczkowska, działająca bardzo aktywnie w Radzie Klastra.
Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej jest jednym z czołowych ośrodków naukowo-badawczych i dydaktycznych w dziedzinie inżynierii materiałowej zarówno w Polsce, jak i na świecie. W ocenie parametrycznej jednostek naukowych, prowadzonej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w roku 2018, Wydział Inżynierii Materiałowej uzyskał kategorię A+, co potwierdza wysoki poziom działalności naukowej.
W badania naukowe zaangażowani są pracownicy naukowo-dydaktyczni (50 osób, w tym 15 profesorów tytularnych i 15 doktorów habilitowanych), naukowo-techniczni i techniczni (ponad 40 osób) oraz doktoranci (około 90 osób).
Badania naukowe prowadzone na wydziale związane są z głównymi nurtami współczesnej nauki o materiałach. Specyfiką Wydziału jest interdyscyplinarny charakter badań obejmujący także zagadnienia fizyki, chemii, biologii i medycyny. Prowadzone prace są ukierunkowane na związki między makro-, mikro- i nanostrukturą a właściwościami materiałów stosowanych w rożnych gałęziach przemysłu, m.in. w lotnictwie, energetyce, medycynie i ochronie środowiska.
Poznaj świat, w którym lekkie, wytrzymałe i odporne materiały kompozytowe rewolucjonizują architekturę i infrastrukturę. Film…
W Małopolsce powstaje nowoczesna przestrzeń, która znacząco wzmocni współpracę nauki z przemysłem – Centrum Zaawansowanych Rozwiązań…
Wyobraź sobie, że jesteś przedsiębiorcą z Polski, który chce nie tylko rozwijać swoją firmę, ale…
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nowoczesny portal „Usługi dla Nauki”, który ma na celu stworzenie…
Polski przemysł kompozytowy stoi u progu przełomowego okresu, który może uczynić go jednym z motorów…
Od raportu WindEurope 2020 do strategicznych kierunków branży w 2025 roku Łopaty turbin wiatrowych stały…