Według informacji prasowe Grupy Ciech:
Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyprodukowała i przekazała 250 tys. najwyższej jakości maseczek filtrujących na potrzeby organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Maseczki dotarły już do 1362 sztabów przygotowujących się do Finału, który odbędzie się 31 stycznia. Certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP2, pozwalające na osiągnięcie 94-procentowej filtracji, zapewnią bezpieczeństwo organizatorom i 120 tysiącom wolontariuszy w całej Polsce.
Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest „Finał z głową”. W związku z nim, po raz drugi w swojej historii, środki zebrane przez Fundację zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W ostatnich latach organizatorzy akcji otrzymują bardzo dużo próśb o tego typu nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych to kwestie szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy zmagamy się ze smogiem i pandemią koronawirusa.
Finałowa zbiórka będzie przeprowadzona w sposób podobny do wcześniejszych lat, czyli z wykorzystaniem puszek kwestarskich. Włączy się w nią 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Jednak ze względu na pandemię, Fundacja WOŚP wprowadziła nowe rozwiązania i wesprze lokalne sztaby, m.in. wyposażając je w środki ochrony osobistej, w tym 250 tys. najwyższej jakości maseczek, przekazanych przez Grupę CIECH.
Pod koniec listopada Grupa CIECH rozpoczęła produkcję najwyższej jakości maseczek ochronnych w zakładzie produkcyjnym w Bydgoszczy. Są one wytwarzane w 100 proc. w Polsce, a do ich produkcji wykorzystano głównie surowce od polskich producentów. Skomplikowany i skrupulatny proces certyfikacji został także przeprowadzony w kraju, przez uprawnioną do tego instytucję – Centralny Instytut Ochrony Pracy. Maseczki skutecznie chronią układ oddechowy przed stałymi i ciekłymi cząstkami tworzącymi aerozole (pyły, dymy, mgły) – co potwierdza przyznany im certyfikat EN 149:2001 w klasie ochronnej FFP2.
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…
Źródło informacji: JEC Composites Wiodący koncern paliwowo-chemiczny ExxonMobil poinformował o zawarciu porozumienia licencyjnego, które umożliwi komercyjne wykorzystanie…
Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój zaawansowanych materiałów, w tym technologii kompozytowych, oferując szereg…
Polski Klaster Technologii Kompozytowych przeprowadził ankietę wśród swoich członków, aby lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania…
Polski Klaster Technologii Kompozytowych (PKTK) aktywnie uczestniczy w pracach Rady Społecznej Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki…