Małopolska, tradycyjnie kojarzona z bogatą kulturą i historią, teraz angażuje się w technologie przyszłości, konkretnie w technologie wodorowe. W lutym 2023 roku powstało Małopolskie Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania i Transportu Wodoru, które ma za zadanie integrować działania różnych sektorów w dziedzinie wodoru. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Józef Gawron, aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach promujących tę technologię w regionie.
Kilka ważnych konferencji odbyło się w ostatnich miesiącach, w tym H2Poland, skupiając ekspertów z całego świata oraz spotkania w Krakowskim Parku Technologicznym, które koncentrowały się na zielonej transformacji i technologiach wodorowych.
Znaczenie technologii wodorowej w regionie było również tematem wrześniowego panelu dyskusyjnego w Krynicy, gdzie eksperci, w tym Wicemarszałek Gawron, dyskutowali o potencjale i wyzwaniach technologii wodorowej w Polsce.
W skrócie, Małopolska, dzięki inwestycjom, badaniom i współpracy, stanowi ważny punkt odniesienia w rozwoju technologii wodorowych, aspirując do roli lidera w tej dziedzinie w Polsce.
Cały artykuł w magazynie LIGHTWEIGT.pl
Więcej informacji na www.wodorowe.info
Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…
Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…
udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…
W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…
W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…
Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…