Małopolska, tradycyjnie kojarzona z bogatą kulturą i historią, teraz angażuje się w technologie przyszłości, konkretnie w technologie wodorowe. W lutym 2023 roku powstało Małopolskie Centrum Innowacyjnych Technologii Przechowywania i Transportu Wodoru, które ma za zadanie integrować działania różnych sektorów w dziedzinie wodoru. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Józef Gawron, aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach promujących tę technologię w regionie.
Kilka ważnych konferencji odbyło się w ostatnich miesiącach, w tym H2Poland, skupiając ekspertów z całego świata oraz spotkania w Krakowskim Parku Technologicznym, które koncentrowały się na zielonej transformacji i technologiach wodorowych.
Znaczenie technologii wodorowej w regionie było również tematem wrześniowego panelu dyskusyjnego w Krynicy, gdzie eksperci, w tym Wicemarszałek Gawron, dyskutowali o potencjale i wyzwaniach technologii wodorowej w Polsce.
W skrócie, Małopolska, dzięki inwestycjom, badaniom i współpracy, stanowi ważny punkt odniesienia w rozwoju technologii wodorowych, aspirując do roli lidera w tej dziedzinie w Polsce.
Cały artykuł w magazynie LIGHTWEIGT.pl
Więcej informacji na www.wodorowe.info
Polski Klaster Technologii Kompozytowych dostrzega ogromny potencjał współpracy z singapurskimi firmami, zwłaszcza w kontekście wydarzenia…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami z branży budowlanej opracowała anglojęzyczny raport…
Platforma RESC4EU zostanie oficjalnie otwarta podczas 13. Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 16-17 października 2024 roku w Krakowie.…
Mazowsze czerpie korzyści z owocnej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze nauki i badań, co ma ogromny…
Z ogromną radością informujemy, że Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, organizowane corocznie…
Szanowni Członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Przyjaciele Branży Kompozytowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić…