„Konstrukcje lekkie, kompozyty i technologie zrównoważonego rozwoju dla branży transportowej” – konferencja AHK Polska z udziałem lidera Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, dr inż. Andrzeja Czulaka i jego wykładu o rynku materiałów kompozytowych w Polsce, 28 marca 2023
Dnia 28 marca 2023 roku odbyła się prestiżowa konferencja zorganizowana przez Niemiecko-Polską Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska), która poświęcona była konstrukcjom lekkim, kompozytom i technologiom zrównoważonego rozwoju w branży transportowej. Wydarzenie zgromadziło ekspertów z Polski i Niemiec, wśród których znalazł się dr inż. Andrzej Czulak, lider Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych.
Dr inż. Andrzej Czulak był jednym z prelegentów konferencji i przedstawił wykład na temat „Rynek materiałów kompozytowych w Polsce – perspektywy rozwoju, potencjał, inwestycje i wyzwania”. W swojej prezentacji dr Czulak omówił obecną sytuację na polskim rynku materiałów kompozytowych oraz zarysował perspektywy jego rozwoju. Przedstawił również potencjał sektora, istniejące inwestycje oraz wyzwania, przed jakimi stoi branża w Polsce.
W swoim wystąpieniu dr inż. Czulak zwrócił uwagę na rosnące znaczenie kompozytów w różnych gałęziach przemysłu, szczególnie w transporcie, energetyce, budownictwie i przemyśle lotniczym. Podkreślił, że Polska dysponuje wielkim potencjałem w zakresie badań naukowych, innowacji oraz wykwalifikowanej kadry, co może przyczynić się do dalszego rozwoju rynku kompozytów i umocnienia pozycji Polski na międzynarodowej arenie.
Dr Czulak wskazał również na istotę współpracy międzynarodowej, szczególnie z takimi partnerami jak Niemcy, w zakresie wymiany wiedzy, doświadczeń oraz realizacji wspólnych projektów badawczych i inwestycyjnych. Przedstawił także działania Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, które mają na celu rozwój tej branży w kraju oraz promocję polskich przedsiębiorstw i osiągnięć na rynkach zagranicznych.
Konferencja była doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i wiedzy, a także do omówienia możliwości dalszej współpracy między uczestnikami z Polski i Niemiec. Wydarzenie przyczyniło się do zacieśnienia więzi między polskimi i niemieckimi przedstawicielami rynku transportowego oraz do dalszego wzmacniania współpracy między Polskim Klastrem Technologii Kompozytowych a niemieckimi partnerami.
Konferencja „Konstrukcje lekkie, kompozyty i technologie zrównoważonego rozwoju dla branży transportowej” stanowiła znakomite forum dyskusyjne dla przedstawicieli przemysłu z Polski i Niemiec, którzy wspólnie mogli szukać nowych rozwiązań, identyfikować wyzwania oraz dzielić się sukcesami w dziedzinie kompozytów i zrównoważonego rozwoju.
W efekcie konferencja okazała się nie tylko doskonałym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale również doskonałą platformą dla współpracy gospodarczej i naukowej między Polską a Niemcami, z korzyścią dla rozwoju obu krajów, sektora kompozytów oraz przemysłu transportowego.
📅 Data: 4–6 lutego 2025📍 Miejsce: Ptak Expo Warsaw Composite Poland 2024 to międzynarodowe forum, które gromadzi ekspertów, naukowców…
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…