Moderatorka:
Katarzyna Stec, Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Paneliści:
W trakcie targów Kompozyt-Expo 2023, wybitni specjaliści zgromadzeni w panelu dyskusyjnym, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji wodoru jako paliwa. Omówiono zarówno postępy, jak i wyzwania w integracji wodoru z globalnym systemem energetycznym.
Wodór, choć przez długi czas był przedmiotem naukowych spekulacji, obecnie nabiera rosnącego znaczenia jako niezbędny komponent w ekologicznym przyszłość energetycznej.
Zalety wykorzystania wodoru obejmują:
Chociaż potencjał wodoru jest ogromny, przejście do technologii wodorowej na większą skalę jest wyzwaniem. Problemy, takie jak wysokie koszty produkcji, potrzeby infrastruktury czy zagrożenia bezpieczeństwa, wymagają jeszcze rozwiązania.
Aby przyśpieszyć adaptację technologii wodorowej, organizacje na całym świecie, w tym MCH2, inicjują różnorodne działania, takie jak:
Podsumowując, aby w pełni wykorzystać potencjał wodoru, konieczne jest połączenie innowacji, edukacji, inwestycji i współpracy na różnych poziomach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
więcej na wodorowe.info
Polski sektor kompozytowy ma realną szansę na umocnienie swojej pozycji międzynarodowej dzięki ogłoszonemu przez MRiT Programowi…
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027: aktualizacja harmonogramu otwiera nowe możliwości dla innowacyjnych materiałów 13 maja…
Branża materiałów kompozytowych, rozwijająca innowacyjne rozwiązania dla przemysłu, transportu i energetyki, może skorzystać z szeregu programów…
Podczas JEC World 2025 w Paryżu branża kompozytów zaprezentowała swoją wizję przyszłości, której fundamentami są zrównoważony…
14 maja 2025 roku w Krakowie rozpoczęła się trzecia edycja European Defence Innovation Days (EDID25),…
JEC World 2025, jedno z najważniejszych wydarzeń branży kompozytów na świecie, odbyło się w atmosferze…