Moderatorka:
Katarzyna Stec, Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Paneliści:
W trakcie targów Kompozyt-Expo 2023, wybitni specjaliści zgromadzeni w panelu dyskusyjnym, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji wodoru jako paliwa. Omówiono zarówno postępy, jak i wyzwania w integracji wodoru z globalnym systemem energetycznym.
Wodór, choć przez długi czas był przedmiotem naukowych spekulacji, obecnie nabiera rosnącego znaczenia jako niezbędny komponent w ekologicznym przyszłość energetycznej.
Zalety wykorzystania wodoru obejmują:
Chociaż potencjał wodoru jest ogromny, przejście do technologii wodorowej na większą skalę jest wyzwaniem. Problemy, takie jak wysokie koszty produkcji, potrzeby infrastruktury czy zagrożenia bezpieczeństwa, wymagają jeszcze rozwiązania.
Aby przyśpieszyć adaptację technologii wodorowej, organizacje na całym świecie, w tym MCH2, inicjują różnorodne działania, takie jak:
Podsumowując, aby w pełni wykorzystać potencjał wodoru, konieczne jest połączenie innowacji, edukacji, inwestycji i współpracy na różnych poziomach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
więcej na wodorowe.info
Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…
Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…
Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…
Analiza i perspektywy W roku 2024 globalny rynek materiałów kompozytowych osiągnął poziom 13,5 miliona ton…
Światowe cele klimatyczne, presja społeczna i rozwój technologiczny zmieniają oblicze przemysłu. W centrum tej rewolucji…
Z przyjemnością informujemy, że Polski Klaster Technologii Kompozytowych nawiązał współpracę partnerską z Arctic Business –…