Moderatorka:
Katarzyna Stec, Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
Paneliści:
W trakcie targów Kompozyt-Expo 2023, wybitni specjaliści zgromadzeni w panelu dyskusyjnym, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ewolucji wodoru jako paliwa. Omówiono zarówno postępy, jak i wyzwania w integracji wodoru z globalnym systemem energetycznym.
Wodór, choć przez długi czas był przedmiotem naukowych spekulacji, obecnie nabiera rosnącego znaczenia jako niezbędny komponent w ekologicznym przyszłość energetycznej.
Zalety wykorzystania wodoru obejmują:
Chociaż potencjał wodoru jest ogromny, przejście do technologii wodorowej na większą skalę jest wyzwaniem. Problemy, takie jak wysokie koszty produkcji, potrzeby infrastruktury czy zagrożenia bezpieczeństwa, wymagają jeszcze rozwiązania.
Aby przyśpieszyć adaptację technologii wodorowej, organizacje na całym świecie, w tym MCH2, inicjują różnorodne działania, takie jak:
Podsumowując, aby w pełni wykorzystać potencjał wodoru, konieczne jest połączenie innowacji, edukacji, inwestycji i współpracy na różnych poziomach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
więcej na wodorowe.info
Polski Klaster Technologii Kompozytowych (PKTK) z dumą ogłasza swoje partnerstwo w nadchodzącym JEC Forum Central Europe…
Druga część artykułu dotyczącą recyklingu kompozytów w Niemczech Zrównoważony rozwój w praktyce – Niemcy udowadniają, że…
W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) podpisano rekordowe umowy o łącznej wartości ponad 13 miliardów…
Pomimo globalnych zawirowań gospodarczych, europejski sektor kompozytów wykazuje pozytywne oznaki odporności i potencjału wzrostu. Według…
Recykling kompozytów – przegląd aktualnych technologii w różnych krajach. Zaczynamy od Wielkiej Brytanii. Gdy materiały…
ESA Spark Funding w Polsce! Program skierowany jest do polskich firm poszukujących innowacji (sensory, elektronika,…