Właśnie rozpoczęło się 23. Leichtbausimposium w Dreźnie, tym razem połączone z 25. rocznicą powstania Instytutu Konstrukcji Lekkich i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Dreźnie, instytucie wielokrotnie realizującym wspólne projekty z polskimi firmami i instytucjami należącymi do klastra. To również wiodąca instytucja w Niemczech zajmująca się rozwojem nowych materiałów i technologii z obszaru kompozytów.
Sympozjum jak zwykle obfituje w prezentacje dotyczące trendów w rozwoju materiałów i technologii kompozytowych, oraz pozwala na bezpośredni kontakt nauki i biznesu. Krótka relacja poniżej.
Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…
Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…
udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…
W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…
W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…
Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…