21. Kompozyty Teoria i Praktyka 2017

Właśnie dobiegła końca 21. Konferencja Naukowa „Kompozyty – Teoria i Praktyka” organizowana corocznie przez Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych (PTMK). Jak co roku gościło na niej nie tylko wielu naukowców polskiego świata nauki, ale również byli obecni przedstawiciele kilku uczelni zagranicznych np. z Niemiec i Rumuni. Pojawiło się również kilku przedstawicieli przemysłu związanego z kompozytami, to znaczy firmy dostarczające sprzęt badawczy, producenci żywic i preimpregnowanych materiałów włóknistych (New Era Materials Sp. z o.o.) jak również gotowych elementów kompozytowych (Roma Sp. z o.o., TAPS Sp. z o.o.). Podczas sesji przedstawiono wiele ciekawych prezentacji, w których można dostrzec trend zacieśniania się współpracy pomiędzy praktyką i teorią z zakresu materiałów kompozytowych ceramicznych, polimerowych i metalowych. W trakcie konferencji odbyły się gorące dyskusje w kuluarach pozwalające nie tylko na poszerzenie wiedzy z zakresu modelowania, projektowania i badania materiałów kompozytowych uczestników, ale również na nawiązanie ciekawych znajomości pozwalających na przygotowanie przyszłych wspólnych projektów badawczych. Konferencja również obfitowała w promocję nowych pozycji literaturowych dotyczących materiałów kompozytowych a w szczególności książkę Pani Prof. Anny Boczkowskiej p.t. „Kompozyty i techniki ich wytwarzania” oraz Pana Prof. Andrzej Katunin p.t. „Diagnostic of composite structures using wavelets” do zakupu których serdecznie zapraszamy.

Kompozyty i techniki ich wytwarzania
Diagnostic of composite structures using wavelets

Na koniec należy dodać, że większość wygłoszonych prezentacji, zostanie opublikowana w postaci artykułów w tegorocznych zeszytach Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych.

Share
Disqus Comments Loading...

Powiązane

Polski Klaster Technologii Kompozytowych i ICiMB na 4. Polsko-Niemieckiej Konferencji BRIDGE 2025​Sieć Badawcza Łukasiewicz

W dniach 10–11 kwietnia 2025 r. w Hotelu Zamek Topacz Resort & Art SPA pod…

% dni temu

Polski Klaster Technologii Kompozytowych partnerem JEC Forum Central Europe 2025​

Polski Klaster Technologii Kompozytowych (PKTK) z dumą ogłasza swoje partnerstwo w nadchodzącym JEC Forum Central Europe…

% dni temu

Recykling kompozytów po niemiecku – czyli jak nadać drugie życie włóknom

Druga część artykułu dotyczącą recyklingu kompozytów w Niemczech Zrównoważony rozwój w praktyce – Niemcy udowadniają, że…

% dni temu

13 miliardów złotych na energetykę przyszłości – nowe szanse także dla sektora kompozytów

W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) podpisano rekordowe umowy o łącznej wartości ponad 13 miliardów…

% dni temu

Rynek kompozytów w Europie w 2025 roku – stabilność, nowe impulsy i sektorowe szanse

Pomimo globalnych zawirowań gospodarczych, europejski sektor kompozytów wykazuje pozytywne oznaki odporności i potencjału wzrostu. Według…

% dni temu