21. Kompozyty Teoria i Praktyka 2017

Właśnie dobiegła końca 21. Konferencja Naukowa „Kompozyty – Teoria i Praktyka” organizowana corocznie przez Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych (PTMK). Jak co roku gościło na niej nie tylko wielu naukowców polskiego świata nauki, ale również byli obecni przedstawiciele kilku uczelni zagranicznych np. z Niemiec i Rumuni. Pojawiło się również kilku przedstawicieli przemysłu związanego z kompozytami, to znaczy firmy dostarczające sprzęt badawczy, producenci żywic i preimpregnowanych materiałów włóknistych (New Era Materials Sp. z o.o.) jak również gotowych elementów kompozytowych (Roma Sp. z o.o., TAPS Sp. z o.o.). Podczas sesji przedstawiono wiele ciekawych prezentacji, w których można dostrzec trend zacieśniania się współpracy pomiędzy praktyką i teorią z zakresu materiałów kompozytowych ceramicznych, polimerowych i metalowych. W trakcie konferencji odbyły się gorące dyskusje w kuluarach pozwalające nie tylko na poszerzenie wiedzy z zakresu modelowania, projektowania i badania materiałów kompozytowych uczestników, ale również na nawiązanie ciekawych znajomości pozwalających na przygotowanie przyszłych wspólnych projektów badawczych. Konferencja również obfitowała w promocję nowych pozycji literaturowych dotyczących materiałów kompozytowych a w szczególności książkę Pani Prof. Anny Boczkowskiej p.t. „Kompozyty i techniki ich wytwarzania” oraz Pana Prof. Andrzej Katunin p.t. „Diagnostic of composite structures using wavelets” do zakupu których serdecznie zapraszamy.

Kompozyty i techniki ich wytwarzania
Diagnostic of composite structures using wavelets

Na koniec należy dodać, że większość wygłoszonych prezentacji, zostanie opublikowana w postaci artykułów w tegorocznych zeszytach Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych.

Share
Disqus Comments Loading...

Powiązane

Kompozyty jako fundament zrównoważonego przemysłu – przegląd trendów z 2025 roku

W świetle coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych, zaostrzających się regulacji oraz presji społecznej, rok 2024/2025…

% dni temu

Analiza rynku materiałów kompozytowych w 2024 roku – struktura zastosowań i trendy rozwojowe

Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…

% dni temu

Włókna węglowe – kluczowy materiał w nowoczesnych kompozytach

Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…

% dni temu

Kompozyty – materiały o obiegu zamkniętym

Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…

% dni temu

Transformacja polskiego rynku kompozytów: od montowni do centrum innowacji

Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…

% dni temu

Globalny rynek kompozytów 2024: analiza wzrostu, główne sektory i trendy

Analiza i perspektywy W roku 2024 globalny rynek materiałów kompozytowych osiągnął poziom 13,5 miliona ton…

% dni temu