2. Spotkanie Partnerów Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK)

2. Spotkanie Partnerów Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK) odbyło się 18. czerwca 2018 roku na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Na spotkaniu zjawili się partnerzy z obszaru nauki i biznesu:

EC Grupa, New Era Materials Sp. z o.o., Buster Sp. z o.o., Rymatex Sp. z o.o., Politechnika Warszawska , Roma, Invenco, Uniwersytet Poznański , Andrzej Puka, Targi w Krakowie, Politechnika Śląska, Linetech , Gofar, TAPS , Politechnika Lubelska, Milar Sp. z o.o, S.O.D.E. Lab,

. Partnerzy zapoznali się z prezentacją Wydziału Inżynierii Materiałowej, wygłoszoną przez prodziekana ds. studenckich prof. dr hab. inż. Waldemar Kaszuwara, jak również istniała możliwość odwiedzenia laboratoriów instytutowych.

Spotkanie dotyczyło głównie kierunków rozwoju Klastra, promocji materiałów i technologii kompozytowych w Polsce i na świecie, oraz przyszłych wspólnie realizowanych projektów.

W ramach spotkania mieliśmy również możliwość spotkania i dyskusji z panem, Andrzejem Puka, pełniącym rolę Rzecznika Innowacji w Izbie Celnej w Krakowie.

Partnerzy dyskutowali na temat możliwości prezentacji swoich produktów na targach materiałów kompozytowych JEC 2019, jak również zdefiniowali również problemy występujące w obszarze wprowadzenia nowych produktów kompozytowych na rynki np. brak istniejącej certyfikacji, oraz dostępnych baz danych właściwości materiałowych kompozytów.

Zdefiniowano również kolejne kroki, na których PKTK w następnych miesiącach powinien się skoncentrować.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Marta Czulak

Powiązane

Kompozyty jako fundament zrównoważonego przemysłu – przegląd trendów z 2025 roku

W świetle coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych, zaostrzających się regulacji oraz presji społecznej, rok 2024/2025…

% dni temu

Analiza rynku materiałów kompozytowych w 2024 roku – struktura zastosowań i trendy rozwojowe

Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…

% dni temu

Włókna węglowe – kluczowy materiał w nowoczesnych kompozytach

Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…

% dni temu

Kompozyty – materiały o obiegu zamkniętym

Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…

% dni temu

Transformacja polskiego rynku kompozytów: od montowni do centrum innowacji

Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…

% dni temu

Globalny rynek kompozytów 2024: analiza wzrostu, główne sektory i trendy

Analiza i perspektywy W roku 2024 globalny rynek materiałów kompozytowych osiągnął poziom 13,5 miliona ton…

% dni temu