2. Spotkanie Partnerów Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK) odbyło się 18. czerwca 2018 roku na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Materiałowej. Na spotkaniu zjawili się partnerzy z obszaru nauki i biznesu:
EC Grupa, New Era Materials Sp. z o.o., Buster Sp. z o.o., Rymatex Sp. z o.o., Politechnika Warszawska , Roma, Invenco, Uniwersytet Poznański , Andrzej Puka, Targi w Krakowie, Politechnika Śląska, Linetech , Gofar, TAPS , Politechnika Lubelska, Milar Sp. z o.o, S.O.D.E. Lab,
. Partnerzy zapoznali się z prezentacją Wydziału Inżynierii Materiałowej, wygłoszoną przez prodziekana ds. studenckich prof. dr hab. inż. Waldemar Kaszuwara, jak również istniała możliwość odwiedzenia laboratoriów instytutowych.
Spotkanie dotyczyło głównie kierunków rozwoju Klastra, promocji materiałów i technologii kompozytowych w Polsce i na świecie, oraz przyszłych wspólnie realizowanych projektów.
W ramach spotkania mieliśmy również możliwość spotkania i dyskusji z panem, Andrzejem Puka, pełniącym rolę Rzecznika Innowacji w Izbie Celnej w Krakowie.
Partnerzy dyskutowali na temat możliwości prezentacji swoich produktów na targach materiałów kompozytowych JEC 2019, jak również zdefiniowali również problemy występujące w obszarze wprowadzenia nowych produktów kompozytowych na rynki np. brak istniejącej certyfikacji, oraz dostępnych baz danych właściwości materiałowych kompozytów.
Zdefiniowano również kolejne kroki, na których PKTK w następnych miesiącach powinien się skoncentrować.
W świetle coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych, zaostrzających się regulacji oraz presji społecznej, rok 2024/2025…
Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…
Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…
Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…
Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…
Analiza i perspektywy W roku 2024 globalny rynek materiałów kompozytowych osiągnął poziom 13,5 miliona ton…