Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. to ośrodek specjalizujący się w wykonywaniu prac badawczo–rozwojowych oraz produkcyjnych na zlecenia krajowych i zagranicznych firm, głównie motoryzacyjnych.
Instytut posiada bogate doświadczenie w zakresie współpracy zarówno z finalnymi producentami samochodów, jak również z zakładami kooperującymi, produkującymi części i zespoły do montażu głównego oraz na rynek wtórny.
Przez ponad czterdzieści lat swojej działalności Instytut zdobył zaufanie wielu krajowych jak i zagranicznych klientów. Dzięki doświadczonej kadrze pracowników o wysokich kwalifikacjach BOSMAL potrafi zrealizować kompleksowy zakres usług projektowych i badawczych Instytut jest elastyczny pod względem dostosowania się do wymagań rynku i potrzeb jego klientów.
W ostatnim czasie BOSMAL mocno zaangażował się w badania materiałów i struktur kompozytowych dostosowując sprzęt badawczy i skupiając ekspertów nad tą nową grupą materiałową.
Dzięki działalności w PKTK Instytut może zaoferować badania i analizy znacznie wychodzące poza przemysł samochodowy.
Podczas wizyty zostały przedstawione laboratoria, możliwości badawcze a także przeprowadzono rozmowy na temat wspólnych projektów i badań. Przekazano również certyfikat członkostwa w PKTK.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę instytutu (tutaj) oraz do naszego Wirtualnego laboratorium (tutaj) gdzie przedstawiono wiele urządzeń znajdujących się w posiadaniu Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL.
Tegoroczne targi JEC World 2025 w Paryżu, obchodzące 60-lecie istnienia, jasno pokazały, że kompozyty na bazie włókien naturalnych –…
W świetle coraz bardziej ambitnych celów klimatycznych, zaostrzających się regulacji oraz presji społecznej, rok 2024/2025…
Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…
Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…
Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…
Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…