23 i 24 lutego 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli niemieckiego klastra Composites United e.V. w Krakowie i Czechowicach-Dziedzicach. Klaster Composites United e.V. był reprezentowany przez Pana Dr. Gunnar Merz (CEO Composites United e.V.) oraz Martina Kretschmann.
Pierwsze spotkanie odbyło się w siedzibie firmy EC Engineering (członka klastra) w obecności Pana Prof. Tadeusza Uhla, Dr. Andrzeja Czulaka, Jacka Sykulskiego oraz Marty Czulak.
Goście przedstawili zakres działalności klastra oraz strategię rozwoju, opracowaną z niemieckim ministerstwem, w której współpraca z organizacjami w Polsce w dziedzinie rozwoju materiałów kompozytowych wspierających aspekty ekologiczne jest jednym z najważniejszych jej aspektów.
Po przedstawieniu aktywności Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych rozmowy dotyczyły zakresu przyszłej współpracy pomiędzy naszymi klastrami. Proponowane kolejne działania to:
W drugim dniu wizyty goście wraz z przedstawicielami PKTK odwiedzili Śląskie Centrum Naukowo Technologiczne Przemysłu Lotniczego, w którym odbyło się spotkanie z Panem Bartłomiejem Płonka (Prezes ŚCNTPL), z Panią Dr Aleksandrą Bogdan-Włodek (kierownik laboratorium ŚCNTPL) oraz z Panem Dr. Bartłomiejem Bereską (Prezesem Noma Resins Sp. z o. o.). Oprócz przedstawienia możliwości technicznych i badawczych obu firm rozmawialiśmy o możliwościach współpracy oraz wspólnego wykorzystania posiadanych przez klastry zasobów.
Na podstawie artykułu naukowego „A comparison of compounding processes and wood type for wood fibre–PP composites” (Bledzki…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w centrum wystawienniczym Paris…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w Paryżu, były świadkiem…
GreenOffshoreTech to unikalny projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który został wyróżniony przez OECD jako przykład…
Już w dniach 10-11 kwietnia 2025 r. w malowniczym Hotelu Zamek Topacz Resort & Art…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca 2025 roku w centrum…