Dnia 8 marca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odbyło się spotkanie robocze pomiędzy przedstawicielami Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych w osobach prezesa dr. inż. Andrzeja Czulaka oraz pana Jacka Sykulskiego – menadżera Klastra a władzami Wydziału, który reprezentowany był przez dziekana prof. Jerzego Jedlińskiego, prodziekana ds nauki prof. Elżbietę Pamułę oraz dr. inż. Piotra Szatkowskiego, koordynatora Grupy Roboczej Biokompozyty i recykling materiałów (Grupy Działającej w ramach Polskiego Klasta Technologii Kompozytowych).
Na początku spotkania Lider klastra dr inż. Andrzej Czulak przedstawił reprezentowany przez siebie Polski Klaster Technologii Kompozytowych, omówił podstawowe cele i działania PKTK. Dziekan Wydziału prof. Jerzy Jedliński zaprezentował działalność Wydziału IMiC, skupiając się na tematyce materiałów kompozytowych oraz prowadzonej dydaktyki w tym zakresie.
Na spotkaniu omówiono możliwości zintensyfikowania współpracy i zaangażowania we wspólne inicjatywy badawczo-rozwojowe i projekty (regionalne i europejskie) w zakresie badań nad nowymi materiałami i technologiami kompozytowymi.
Ponadto wspólnie, rozmawiano o możliwościach organizacji targów pracy dla studentów zainteresowanych tematyką kompozytów i pracą zawodową w obszarze technologii materiałów kompozytowych. Lider klastra Andrzej Czulak zwrócił uwagę, na obecny problem obecny w firmach zrzeszonych w PKTK na braki ekspertów zajmujących się materiałami kompozytowymi. Wskazano również na możliwości odbywania staży i praktyk dla studentów WIMiC w jednostkach i firmach zrzeszonych w Klastrze a także podejmowania
współpracy w ramach np. doktoratów wdrożeniowych.
Na zakończenie spotkania dr inż. Andrzej Czulak przekazał na ręce dziekana prof. Jerzego Jedlińskiego Certyfikat Członkowski dla Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, potwierdzający przynależność do Klastra w 2022 roku.
W 2022 roku podczas targów JEC World, Sojusz European Flax and Hemp Alliance zaprezentował pierwszy…
Na podstawie artykułu naukowego „A comparison of compounding processes and wood type for wood fibre–PP composites” (Bledzki…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w centrum wystawienniczym Paris…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w Paryżu, były świadkiem…
GreenOffshoreTech to unikalny projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który został wyróżniony przez OECD jako przykład…
Już w dniach 10-11 kwietnia 2025 r. w malowniczym Hotelu Zamek Topacz Resort & Art…