Dnia 8 marca 2022 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odbyło się spotkanie robocze pomiędzy przedstawicielami Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych w osobach prezesa dr. inż. Andrzeja Czulaka oraz pana Jacka Sykulskiego – menadżera Klastra a władzami Wydziału, który reprezentowany był przez dziekana prof. Jerzego Jedlińskiego, prodziekana ds nauki prof. Elżbietę Pamułę oraz dr. inż. Piotra Szatkowskiego, koordynatora Grupy Roboczej Biokompozyty i recykling materiałów (Grupy Działającej w ramach Polskiego Klasta Technologii Kompozytowych).
Na początku spotkania Lider klastra dr inż. Andrzej Czulak przedstawił reprezentowany przez siebie Polski Klaster Technologii Kompozytowych, omówił podstawowe cele i działania PKTK. Dziekan Wydziału prof. Jerzy Jedliński zaprezentował działalność Wydziału IMiC, skupiając się na tematyce materiałów kompozytowych oraz prowadzonej dydaktyki w tym zakresie.
Na spotkaniu omówiono możliwości zintensyfikowania współpracy i zaangażowania we wspólne inicjatywy badawczo-rozwojowe i projekty (regionalne i europejskie) w zakresie badań nad nowymi materiałami i technologiami kompozytowymi.
Ponadto wspólnie, rozmawiano o możliwościach organizacji targów pracy dla studentów zainteresowanych tematyką kompozytów i pracą zawodową w obszarze technologii materiałów kompozytowych. Lider klastra Andrzej Czulak zwrócił uwagę, na obecny problem obecny w firmach zrzeszonych w PKTK na braki ekspertów zajmujących się materiałami kompozytowymi. Wskazano również na możliwości odbywania staży i praktyk dla studentów WIMiC w jednostkach i firmach zrzeszonych w Klastrze a także podejmowania
współpracy w ramach np. doktoratów wdrożeniowych.
Na zakończenie spotkania dr inż. Andrzej Czulak przekazał na ręce dziekana prof. Jerzego Jedlińskiego Certyfikat Członkowski dla Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, potwierdzający przynależność do Klastra w 2022 roku.
📅 Data: 4–6 lutego 2025📍 Miejsce: Ptak Expo Warsaw Composite Poland 2024 to międzynarodowe forum, które gromadzi ekspertów, naukowców…
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…