Siedzenia kompozytowe – przegląd InnoTrans 2016

Każdy chce podróżować wygodnie. Każdy chciałby mieć przestrzeń osobistą, a najlepiej jeszcze możliwość relaksu w trakcie podróży, a że podróżujemy coraz więcej temat jakości podróżowania wraca zawsze jak bumerang.

Obecnie obserwujemy zaciętą walkę o klienta pomiędzy przewoźnikami lotniczymi a kolejowymi, która podzieliła się na tak zwany low budget transport i comfort transport.

W pierwszym przypadku najważniejszym czynnikiem jest koszt podróży – wygoda nie odgrywa tak ważnej roli w przypadku wyboru takiego przewoźnika. W drugim przypadku to komfort podróży liczy się najbardziej i bardziej wymagający klienci szukają rozwią

zań, które z oczywistych względów są droższe, ale zapewniają większą przyjemność z przemieszczania się.

W czasie gdy na torach kolejowych zaczynają królować szybkie pociągi, takie jak Intercity czy ICE, każdy potencjalny klient zastanawia się czy skorzystać z z bardzo szybkiego transportu lotniczego, z lotniskami znajdującymi się przeważnie poza miastami, czy może przebyć trasę pociągiem – bez konieczności dostania się na obrzeża metropolii, czy przejścia przez security control.
Na ostatnich targach InnoTrans 2016, mogliśmy podziwiać wiele rozwiązań skupiających się głównie na przemyśle kolejowym, w tym również wyposażenie wnętrz nowoczesnych.

Oczywiście, co nie da się nie zauważyć, większość tych elementów wykonana jest z materiałów kompozytowych, metali lekkich, czy struktur hybrydowych. Kompozyty jak wiadomo wszystkim, zapewniają lekkość i wytrzymałość, ale w przypadku przemysłu szynowego, elementy takie właśnie jak siedzenia muszą dodatkowo spełniać bardzo wysokie wymagania palnościowe. 

Bardzo serdecznie polecam obejrzenie filmu przedstawiającego różne rozwiązania foteli kompozytowych przedstawianych na targach InnoTrans w Berlinie.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Łańcuchy dostaw a ich wpływ na ślad węglowy i potencjał globalnego ocieplenia (GWP)

Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…

% dni temu

Cevotec wprowadza nowe funkcje oprogramowania do technologii FPP

Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…

% dni temu

Konferencje dotyczące materiałów i technologii kompozytowych na świecie

udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…

% dni temu

ResC4EU: Wzmacnianie Odporności Łańcuchów Dostaw dla Europejskich MŚP

W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…

% dni temu

Podsumowanie targów Composite Poland 2025: Innowacje i współpraca w branży kompozytowej

W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…

% dni temu

Startupy napędzają innowacje w globalnym sektorze wodorowym

Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…

% dni temu