Siedzenia kompozytowe – przegląd InnoTrans 2016

Każdy chce podróżować wygodnie. Każdy chciałby mieć przestrzeń osobistą, a najlepiej jeszcze możliwość relaksu w trakcie podróży, a że podróżujemy coraz więcej temat jakości podróżowania wraca zawsze jak bumerang.

Obecnie obserwujemy zaciętą walkę o klienta pomiędzy przewoźnikami lotniczymi a kolejowymi, która podzieliła się na tak zwany low budget transport i comfort transport.

W pierwszym przypadku najważniejszym czynnikiem jest koszt podróży – wygoda nie odgrywa tak ważnej roli w przypadku wyboru takiego przewoźnika. W drugim przypadku to komfort podróży liczy się najbardziej i bardziej wymagający klienci szukają rozwią

zań, które z oczywistych względów są droższe, ale zapewniają większą przyjemność z przemieszczania się.

W czasie gdy na torach kolejowych zaczynają królować szybkie pociągi, takie jak Intercity czy ICE, każdy potencjalny klient zastanawia się czy skorzystać z z bardzo szybkiego transportu lotniczego, z lotniskami znajdującymi się przeważnie poza miastami, czy może przebyć trasę pociągiem – bez konieczności dostania się na obrzeża metropolii, czy przejścia przez security control.
Na ostatnich targach InnoTrans 2016, mogliśmy podziwiać wiele rozwiązań skupiających się głównie na przemyśle kolejowym, w tym również wyposażenie wnętrz nowoczesnych.

Oczywiście, co nie da się nie zauważyć, większość tych elementów wykonana jest z materiałów kompozytowych, metali lekkich, czy struktur hybrydowych. Kompozyty jak wiadomo wszystkim, zapewniają lekkość i wytrzymałość, ale w przypadku przemysłu szynowego, elementy takie właśnie jak siedzenia muszą dodatkowo spełniać bardzo wysokie wymagania palnościowe. 

Bardzo serdecznie polecam obejrzenie filmu przedstawiającego różne rozwiązania foteli kompozytowych przedstawianych na targach InnoTrans w Berlinie.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Analiza rynku materiałów kompozytowych w 2024 roku – struktura zastosowań i trendy rozwojowe

Rok 2024 potwierdził kluczową rolę materiałów kompozytowych w nowoczesnych sektorach przemysłu. Całkowita wielkość rynku materiałów…

% dni temu

Włókna węglowe – kluczowy materiał w nowoczesnych kompozytach

Włókna węglowe (ang. carbon fibres) to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej inżynierii materiałowej. Dzięki wyjątkowej kombinacji…

% dni temu

Kompozyty – materiały o obiegu zamkniętym

Czy kompozyty mogą być materiałami cyrkularnymi? Wbrew powszechnym mitom, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Choć wiele osób…

% dni temu

Transformacja polskiego rynku kompozytów: od montowni do centrum innowacji

Przez wiele lat Polska była postrzegana jako "montownia Europy", gdzie importowane półprodukty składano w gotowe…

% dni temu

Globalny rynek kompozytów 2024: analiza wzrostu, główne sektory i trendy

Analiza i perspektywy W roku 2024 globalny rynek materiałów kompozytowych osiągnął poziom 13,5 miliona ton…

% dni temu

Kompozyty lekkie i zaawansowane: klucz do transformacji kluczowych sektorów przemysłu

Światowe cele klimatyczne, presja społeczna i rozwój technologiczny zmieniają oblicze przemysłu. W centrum tej rewolucji…

% dni temu