Projekt „OFFSHORE” jest inicjatywą współpracy między Polską a Norwegią, finansowaną przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez Granty EOG/Norweskie Granty. Jego głównym celem jest stworzenie zrównoważonych partnerstw pomiędzy polskimi i norweskimi ośrodkami badawczymi, przedsiębiorstwami i klastrami działającymi w sektorze odnawialnej energii morskiej, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie badań, rozwoju i innowacji w tej dziedzinie.
Projekt koncentruje się na dwóch uzupełniających się filarach, w których partnerzy wykazują szczególne mocne strony:
W ramach projektu planowane są różne działania takie jak:
Konsorcjum projektu składa się z 5 partnerów, w tym z małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji badawczo-rozwojowych. Do najważniejszych należą: Fundacja Partnerów Technologicznych w Warszawie, która jest koordynatorem projektu, Uniwersytet w Stavanger w Norwegii, oraz klastry NOW (Norwegian Offshore Wind) i PKTK (Polski Klaster Technologii Kompozytowych), które łącznie reprezentują ponad 400 członków (więcej na OFFSHORE).
Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…
Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…
udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…
W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…
W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…
Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…