Dzięki zaangażowaniu partnerów klastra, Polski Klaster Technologii Kompozytowych miał swoje stoisko na międzynarodowym kongresie Impact mobility rEVolution’18. Kongres ten dotyczył gównie rozwiązań w dziedzinie rozwiązań mobilności elektrycznej.
Klaster prezentował produkty i rozwiązania swoich członków, jar również przeprowadził wiele interesujących rozmów dotyczących współpracy.
Na kongresie można było zauważyć, że różnorodność modeli samochodów elektrycznych stale rośnie wraz z zaangażowaniem przemysłu w ich opracowywanie, obejmując również sektor infrastruktury odpowiedzialnej za ładowanie akumulatorów tych pojazdów. Przy bliższym spojrzeniu na rozwój tej branży można zauważyć różne podejścia do osiągnięcia wcześniej wyznaczonego celu. Wiele projektów koncentruje się na dopasowaniu obecnej konstrukcji pojazdów do zasilania elektrycznego, w których to silnik spalinowy zostaje zamieniony na silnik elektryczny z zestawem akumulatorów. Pozostałe projekty dotyczą zupełnie nowego podejścia do opracowania konstrukcji samochodu elektrycznego przeznaczonego do wytwarzania w procesie seryjnym.
Bardzo ciekawa dyskusja dotyczyła rozwoju transportu napędzanego wodorem. Firma Ursus przedstawiła autobus z ogniwami paliwowymi, który można było obejrzeć przed Spodkiem.
Poniżej oczywiście kilka ciekawych zdjęć w galerii.
Przemysł kompozytowy znajduje się dziś w centrum uwagi globalnych rynków. Rosnące zapotrzebowanie na lekkie i…
Polska stoi u progu rewolucji technologicznej: lekkie, wytrzymałe i ekologiczne materiały kompozytowe mają stać się…
Poznaj świat, w którym lekkie, wytrzymałe i odporne materiały kompozytowe rewolucjonizują architekturę i infrastrukturę. Film…
W Małopolsce powstaje nowoczesna przestrzeń, która znacząco wzmocni współpracę nauki z przemysłem – Centrum Zaawansowanych Rozwiązań…
Wyobraź sobie, że jesteś przedsiębiorcą z Polski, który chce nie tylko rozwijać swoją firmę, ale…
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nowoczesny portal „Usługi dla Nauki”, który ma na celu stworzenie…