imprezy podobne

Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Impact mobility rEVolution’18

Dzięki zaangażowaniu partnerów klastra, Polski Klaster Technologii Kompozytowych miał swoje stoisko na międzynarodowym kongresie Impact mobility rEVolution’18. Kongres ten dotyczył gównie rozwiązań w dziedzinie rozwiązań mobilności elektrycznej.

Klaster prezentował produkty i rozwiązania swoich członków, jar również przeprowadził wiele interesujących rozmów dotyczących współpracy.

Na kongresie można było zauważyć, że różnorodność modeli samochodów elektrycznych stale rośnie wraz z zaangażowaniem przemysłu w ich opracowywanie, obejmując również sektor infrastruktury odpowiedzialnej za ładowanie akumulatorów tych pojazdów. Przy bliższym spojrzeniu na rozwój tej branży można zauważyć różne podejścia do osiągnięcia wcześniej wyznaczonego celu. Wiele projektów koncentruje się na dopasowaniu obecnej konstrukcji pojazdów do zasilania elektrycznego, w których to silnik spalinowy zostaje zamieniony na silnik elektryczny z zestawem akumulatorów. Pozostałe projekty dotyczą zupełnie nowego podejścia do opracowania konstrukcji samochodu elektrycznego przeznaczonego do wytwarzania w procesie seryjnym.

Bardzo ciekawa dyskusja dotyczyła rozwoju transportu napędzanego wodorem. Firma Ursus przedstawiła autobus z ogniwami paliwowymi, który można było obejrzeć przed Spodkiem.

Poniżej oczywiście kilka ciekawych zdjęć w galerii.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Łopaty turbin wiatrowych: czas zamknąć obieg materiałów kompozytowych

Od raportu WindEurope 2020 do strategicznych kierunków branży w 2025 roku Łopaty turbin wiatrowych stały…

% dni temu

Pręty kompozytowe w budownictwie i infrastrukturze: stan obecny, trendy i perspektywy rozwoju w Polsce, Europie i na świecie

Wprowadzenie Współczesne budownictwo i infrastruktura stoją przed wyzwaniami związanymi z trwałością, odpornością na korozję, ekologią…

% dni temu

Współpraca przemysłowa i transfer technologii – kompozyty jako kluczowy obszar współpracy Chin i Europy Środkowo-Wschodniej

W dniach 13–16 maja 2025 r. w Nanjing (Chiny) odbyły się targi 2025 China-CEEC Young Science…

% dni temu

🇪🇺 Polski Klaster Technologii Kompozytowych na European Industry Days 2025 w Rzeszowie

W dniach 5–6 czerwca 2025 r. Rzeszów stał się centrum przemysłowej debaty Europy. W ramach prestiżowego wydarzenia European…

% dni temu

Współpraca z Koreą Południową – Polski Klaster Technologii Kompozytowych gospodarzem spotkania delegacji Kcarbon w Krakowie

9 czerwca 2025 r. w Krakowie, w Centrum Szkła i Ceramiki, odbyło się polsko-koreańskie spotkanie branżowe…

% dni temu

Polski Klaster Technologii Kompozytowych na European Lightweighting Network Conference 2025

W dniach 4–5 czerwca 2025 r. w siedzibie Łukasiewicz – Krakowskiego Instytutu Technologicznego odbyła się V Międzynarodowa Konferencja European Lightweighting…

% dni temu