W tym roku na wystawie kompozytowej JEC World w Paryżu wyodrębniono obszar dla innowacyjnych rozwiązań dotyczących przemysłu lotniczego – zwane Planet AERO.
Dominowały głównie rozwiązania, w których wykorzystano kompozyty węglowe.
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się samochód kompozytowy z możliwością latania, taki „auto-samolot”. Prawdopodobnie jest to kompletnie nowa dziedzina pojazdów. W mojej opinii jest to krok w kierunku zbudowania tzw. pojazdu latającego.
Zasadniczo, jeśli w nowoczesnych samolotach pasażerskich stosuje się kompozyty i to w ilości przekraczającej 50% całej struktury, ten przemysł będzie wywierał presję na poddostawców, żeby szukali lżejszych rozwiązań na pozostałe elementy, które wykonane są z klasycznych materiałów konstrukcyjnych.
Bardzo proszę o zapoznanie się z przedstawionymi rozwiązaniami i ewentualnie o komentarze, pomysły uwagi.
Uwaga na samym dole strony – film!
Sposób wytwarzania elementu konstrukcji lotniczych metodą Fibre Tape Placement
Polski Klaster Technologii Kompozytowych dostrzega ogromny potencjał współpracy z singapurskimi firmami, zwłaszcza w kontekście wydarzenia…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami z branży budowlanej opracowała anglojęzyczny raport…
Platforma RESC4EU zostanie oficjalnie otwarta podczas 13. Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 16-17 października 2024 roku w Krakowie.…
Mazowsze czerpie korzyści z owocnej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze nauki i badań, co ma ogromny…
Z ogromną radością informujemy, że Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, organizowane corocznie…
Szanowni Członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Przyjaciele Branży Kompozytowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić…