W dniu 02.03.2022 odbyło się spotkanie Partnerów, Członków i Sympatyków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele z niespełna 50 firm i instytucji należących do PKTK. Spotkanie odbyło się w specjalnie do tego celu przygotowanym wirtualnym świecie, dzięki czemu uczestnicy mogli odwiedzać stworzone wirtualne stoiska, zapoznać się z wirtualnymi posterami, jak również uczestniczyć w prezentacjach prowadzonych na żywo.
Poniżej został przedstawiony widok obszaru prezentacji, który umożliwiał intuicyjny kontakt z prezenterem, jak również pozwalał na bardzo dobry odbiór samej prezentacji.
Wykładem wprowadzającym, Lider PKTK – dr inż Andrzej Czulak zaprezentował ostatnie osiągnięcia Klastra oraz nadchodzące inicjatywy Rady Klastra. Kolejną prezentację wygłosiła pani Dorota Gurgul przedstawicielka firmy Targi w Krakowie, w której zachęcała do udziału w kolejnej edycji KOMPOZYT-EXPO® 2022. W następnych prezentacjach kolejno dr inż. Michał Sałaciński z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych https://itwl.pl/, dr inż. Bartłomiej Bereska z Noma Resins Sp. z o.o.http://noma.com.pl/ pokrótce przedstawili działalność swoich instytucji i przedsiębiorstw przedstawiając zakres możliwych usług i produktów. Kolejne prezentacje wygłoszone przez panią Annę Sowa-Jadczyk (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego https://www.marr.pl/), Magdalenę Cholewińską-Falarz (Cebrio Grzegorz Pelczar https://cebrio.pl/), Lucynę Sikorę (Enterprise Europe Network https://www.een.org.pl/) dotyczyły możliwości uzyskania wsparcia finansowego w firmach, jak również wyjaśniały zawiłe procedury dotyczące programu Horyzont.
Kolejna prezentacja została wygłoszona przez Pana dr Jacka Gralewskiego z S i A Pietrucha sp. z o.o.https://www.pietrucha.pl/ i dotyczył struktur włóknistych do wzmocnienia kompozytów.
Nawiązując do problemów zgłaszanych przez Członków Klastra firma Orange Energia https://www.orange.pl/view/energia reprezentowana przez panią Barbarę Krzyworzekę omówiła optymalizację kosztów dostaw energii dla członków Klastra.
Śląskie Centrum Naukowo Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. http://www.scntpl.pl/ reprezentowane przez panią dr inż. Aleksandrę Bogdan-Włodek również przedstawiło swoje możliwości badawczo-rozwojowe, natomiast pan dr inż. Piotr Szatkowski (AGH) omówił zakres działania i kolejne kroki rozwoju nowej Grupy Roboczej w PKTK o nazwie: „Materiały biodegradowalne i Recykling”, zachęcając do współpracy w przygotowaniu nowych projektów oraz do wspólnej działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
W kolejnej prezentacji dr Adrian Gorgosz (Wydawnictwo/Cebrio) przekazał najświeższe informacje dotyczące kolejnego numeru branżowego magazynu Lightweight.pl, które zostanie wydane w przeciągu kolejnych dni. Zainteresowanych umieszczeniem swoich materiałów promocyjnych prosił o kontakt.
Prezentację, która zakończyła panel dyskusyjny wygłosił przedstawiciel firmy Holster HPE Polska http://hpe.pl/ pan Jacek Gajda, o tytule „Indywidualne osłony balistyczne w oparciu o technologie materiałów kompozytowych” szczególnie interesującą w obliczu wojny toczącej się na Ukrainie.
Po sesji wykładowej wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w spotkaniach B2B.
Wszystkim prelegentom dziękujemy za przygotowanie i wygłoszenie swoich prezentacji.
Na spotkaniu była również możliwość prezentacji swoich usług i produktów w postaci stoisk firmowych.
Poniżej lista firm, które skorzystały z oferty Koordynatora PKTK będąc wystawcami na tym wydarzeniu:
Firmy i instytucje miały możliwość również przygotowania posterów i banerów.
Poniżej lista firm:
Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za udział i liczymy na tzw. feedback dotyczący takiej formy przyszłych spotkań.
Lider Klastra
Rada Klastra
Koordynator Klastra
📅 Data: 4–6 lutego 2025📍 Miejsce: Ptak Expo Warsaw Composite Poland 2024 to międzynarodowe forum, które gromadzi ekspertów, naukowców…
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…