Event

Pierwsze, i co najważniejsze -UDANE – wirtualne spotkanie członków i sympatyków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK)

Spotkanie

W dniu 02.03.2022 odbyło się spotkanie Partnerów, Członków i Sympatyków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele z niespełna 50 firm i instytucji należących do PKTK. Spotkanie odbyło się w specjalnie do tego celu przygotowanym wirtualnym świecie, dzięki czemu uczestnicy mogli odwiedzać stworzone wirtualne stoiska, zapoznać się z wirtualnymi posterami, jak również uczestniczyć w prezentacjach prowadzonych na żywo.

Poniżej został przedstawiony widok obszaru prezentacji, który umożliwiał intuicyjny kontakt z prezenterem, jak również pozwalał na bardzo dobry odbiór samej prezentacji.

Widok wirtualnego obszaru prezentacji

Prezentacje

Wykładem wprowadzającym, Lider PKTK – dr inż Andrzej Czulak zaprezentował  ostatnie osiągnięcia Klastra oraz nadchodzące inicjatywy Rady Klastra. Kolejną prezentację wygłosiła pani Dorota Gurgul przedstawicielka firmy Targi w Krakowie, w której zachęcała do udziału w kolejnej edycji KOMPOZYT-EXPO® 2022. W następnych prezentacjach kolejno dr inż. Michał Sałaciński z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych https://itwl.pl/, dr inż. Bartłomiej Bereska z Noma Resins Sp. z o.o.http://noma.com.pl/ pokrótce przedstawili działalność swoich instytucji i przedsiębiorstw przedstawiając zakres możliwych usług i produktów. Kolejne prezentacje wygłoszone przez panią Annę Sowa-Jadczyk (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego https://www.marr.pl/), Magdalenę Cholewińską-Falarz (Cebrio Grzegorz Pelczar https://cebrio.pl/), Lucynę Sikorę (Enterprise Europe Network https://www.een.org.pl/) dotyczyły możliwości uzyskania wsparcia finansowego w firmach, jak również wyjaśniały zawiłe procedury dotyczące programu Horyzont.

Kolejna prezentacja została wygłoszona przez Pana dr  Jacka Gralewskiego z S i A Pietrucha sp. z o.o.https://www.pietrucha.pl/  i dotyczył struktur włóknistych do wzmocnienia kompozytów.

Nawiązując do problemów zgłaszanych przez Członków Klastra firma Orange Energia https://www.orange.pl/view/energia reprezentowana przez panią Barbarę Krzyworzekę omówiła optymalizację kosztów dostaw energii dla członków Klastra.

Śląskie Centrum Naukowo Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. http://www.scntpl.pl/ reprezentowane przez panią dr inż. Aleksandrę Bogdan-Włodek również przedstawiło swoje możliwości badawczo-rozwojowe, natomiast pan dr inż. Piotr Szatkowski (AGH) omówił zakres działania i kolejne kroki rozwoju nowej Grupy Roboczej w PKTK o nazwie: „Materiały biodegradowalne i Recykling”, zachęcając do współpracy w przygotowaniu nowych projektów oraz do wspólnej działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W kolejnej prezentacji dr Adrian Gorgosz (Wydawnictwo/Cebrio) przekazał najświeższe informacje dotyczące kolejnego numeru branżowego magazynu Lightweight.pl, które zostanie wydane w przeciągu kolejnych dni. Zainteresowanych umieszczeniem swoich materiałów promocyjnych prosił o kontakt.

Prezentację, która zakończyła panel dyskusyjny wygłosił przedstawiciel firmy Holster HPE Polska http://hpe.pl/ pan Jacek Gajda, o tytule „Indywidualne osłony balistyczne w oparciu o technologie materiałów kompozytowych” szczególnie interesującą w obliczu wojny toczącej się na Ukrainie. 

Po sesji wykładowej wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w spotkaniach B2B.

Wszystkim prelegentom dziękujemy za przygotowanie i wygłoszenie swoich prezentacji.

Stoiska firm i instytucji

Na spotkaniu była również możliwość prezentacji swoich usług i produktów w postaci stoisk firmowych.

Wirtualne stoiska firm I instytucji cz.1
Wirtualne stoiska firm I instytucji cz.2

Poniżej lista firm,  które skorzystały z oferty Koordynatora PKTK będąc wystawcami na tym wydarzeniu:

  • Polski Klaster Technologii Kompozytowych/ Gofar Sp. z o.o.
  • Targi Kraków
  • Sarzyna Chemical Sp. z o.o.
  • Magazyn Lightweight.pl
  • Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
  • Cebrio Grzegorz Pelczar
  • Mould
  • Mastermodel
  • Holster HPE Polska
  • Orange Energia
  • Bosmal
  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych

Banery firm I instytucji

Firmy i instytucje miały możliwość również przygotowania posterów i banerów.

Obszar posterów i banerów

Poniżej lista firm:

  • NTI Sp. z o.o.
  • Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o.
  • Linetech
  • Noma Resins Sp. z o. o.
  • LOTAMS Sp. z o.o.
  • Broader Sp. z o. o.
  • CAMDevision Sp. z o. o.
  • Tech Solution Sp. z o. o.
  • Laminex Sp. z o.o.
  • Derejski Kaleciak Kumor Gałązka Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p.
  • Carbon Design Sp. z o. o.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za udział i liczymy na tzw. feedback dotyczący takiej formy przyszłych spotkań.

Lider Klastra

Rada Klastra

Koordynator Klastra

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Redakcja Kompozyty.net

Powiązane

Współpraca Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych z Singapurem – Możliwości i Nowe Perspektywy

Polski Klaster Technologii Kompozytowych dostrzega ogromny potencjał współpracy z singapurskimi firmami, zwłaszcza w kontekście wydarzenia…

% dni temu

Najnowszy raport PARP: Sektor budowy i wykańczania budowli w Polsce 2024

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami z branży budowlanej opracowała anglojęzyczny raport…

% dni temu

Otwarcie platformy RESC4EU wspierającej firmy w walce z zakłóceniami w łańcuchu dostaw

Platforma RESC4EU zostanie oficjalnie otwarta podczas 13. Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 16-17 października 2024 roku w Krakowie.…

% dni temu

Polsko-Niemiecka współpraca naukowa z korzyścią dla Mazowsza

Mazowsze czerpie korzyści z owocnej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze nauki i badań, co ma ogromny…

% dni temu

Nowe Wydarzenie Biznesowe dla Branży Kompozytów w Europie Środkowej – JEC i KOMPOZYT-EXPO łączą siły!

Z ogromną radością informujemy, że Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, organizowane corocznie…

% dni temu

Kompozyt Expo 2024

Szanowni Członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Przyjaciele Branży Kompozytowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić…

% dni temu