W dniu 02.03.2022 odbyło się spotkanie Partnerów, Członków i Sympatyków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele z niespełna 50 firm i instytucji należących do PKTK. Spotkanie odbyło się w specjalnie do tego celu przygotowanym wirtualnym świecie, dzięki czemu uczestnicy mogli odwiedzać stworzone wirtualne stoiska, zapoznać się z wirtualnymi posterami, jak również uczestniczyć w prezentacjach prowadzonych na żywo.
Poniżej został przedstawiony widok obszaru prezentacji, który umożliwiał intuicyjny kontakt z prezenterem, jak również pozwalał na bardzo dobry odbiór samej prezentacji.
Wykładem wprowadzającym, Lider PKTK – dr inż Andrzej Czulak zaprezentował ostatnie osiągnięcia Klastra oraz nadchodzące inicjatywy Rady Klastra. Kolejną prezentację wygłosiła pani Dorota Gurgul przedstawicielka firmy Targi w Krakowie, w której zachęcała do udziału w kolejnej edycji KOMPOZYT-EXPO® 2022. W następnych prezentacjach kolejno dr inż. Michał Sałaciński z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych https://itwl.pl/, dr inż. Bartłomiej Bereska z Noma Resins Sp. z o.o.http://noma.com.pl/ pokrótce przedstawili działalność swoich instytucji i przedsiębiorstw przedstawiając zakres możliwych usług i produktów. Kolejne prezentacje wygłoszone przez panią Annę Sowa-Jadczyk (Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego https://www.marr.pl/), Magdalenę Cholewińską-Falarz (Cebrio Grzegorz Pelczar https://cebrio.pl/), Lucynę Sikorę (Enterprise Europe Network https://www.een.org.pl/) dotyczyły możliwości uzyskania wsparcia finansowego w firmach, jak również wyjaśniały zawiłe procedury dotyczące programu Horyzont.
Kolejna prezentacja została wygłoszona przez Pana dr Jacka Gralewskiego z S i A Pietrucha sp. z o.o.https://www.pietrucha.pl/ i dotyczył struktur włóknistych do wzmocnienia kompozytów.
Nawiązując do problemów zgłaszanych przez Członków Klastra firma Orange Energia https://www.orange.pl/view/energia reprezentowana przez panią Barbarę Krzyworzekę omówiła optymalizację kosztów dostaw energii dla członków Klastra.
Śląskie Centrum Naukowo Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. http://www.scntpl.pl/ reprezentowane przez panią dr inż. Aleksandrę Bogdan-Włodek również przedstawiło swoje możliwości badawczo-rozwojowe, natomiast pan dr inż. Piotr Szatkowski (AGH) omówił zakres działania i kolejne kroki rozwoju nowej Grupy Roboczej w PKTK o nazwie: „Materiały biodegradowalne i Recykling”, zachęcając do współpracy w przygotowaniu nowych projektów oraz do wspólnej działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
W kolejnej prezentacji dr Adrian Gorgosz (Wydawnictwo/Cebrio) przekazał najświeższe informacje dotyczące kolejnego numeru branżowego magazynu Lightweight.pl, które zostanie wydane w przeciągu kolejnych dni. Zainteresowanych umieszczeniem swoich materiałów promocyjnych prosił o kontakt.
Prezentację, która zakończyła panel dyskusyjny wygłosił przedstawiciel firmy Holster HPE Polska http://hpe.pl/ pan Jacek Gajda, o tytule „Indywidualne osłony balistyczne w oparciu o technologie materiałów kompozytowych” szczególnie interesującą w obliczu wojny toczącej się na Ukrainie.
Po sesji wykładowej wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w spotkaniach B2B.
Wszystkim prelegentom dziękujemy za przygotowanie i wygłoszenie swoich prezentacji.
Na spotkaniu była również możliwość prezentacji swoich usług i produktów w postaci stoisk firmowych.
Poniżej lista firm, które skorzystały z oferty Koordynatora PKTK będąc wystawcami na tym wydarzeniu:
Firmy i instytucje miały możliwość również przygotowania posterów i banerów.
Poniżej lista firm:
Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy za udział i liczymy na tzw. feedback dotyczący takiej formy przyszłych spotkań.
Lider Klastra
Rada Klastra
Koordynator Klastra
W 2022 roku podczas targów JEC World, Sojusz European Flax and Hemp Alliance zaprezentował pierwszy…
Na podstawie artykułu naukowego „A comparison of compounding processes and wood type for wood fibre–PP composites” (Bledzki…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w centrum wystawienniczym Paris…
Targi JEC World 2025, które odbyły się w dniach 4–6 marca w Paryżu, były świadkiem…
GreenOffshoreTech to unikalny projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, który został wyróżniony przez OECD jako przykład…
Już w dniach 10-11 kwietnia 2025 r. w malowniczym Hotelu Zamek Topacz Resort & Art…