Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie technologii i sprzętu wojskowego w Europie. Odbywające się każdego roku w Polsce, targi gromadzą setki wystawców oraz dziesiątki tysięcy odwiedzających, w tym oficjalne delegacje wojskowe z różnych krajów. Jest to wydarzenie, na którym prezentowane są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii obronnej, od pojazdów wojskowych, przez systemy rakietowe, aż po różnego rodzaju wyposażenie i akcesoria wojskowe. MSPO to nie tylko miejsce prezentacji nowoczesnego sprzętu i technologii, ale również forum dyskusji dla ekspertów, wojskowych i decydentów z różnych krajów. Targi te są kluczowym wydarzeniem dla firm z branży obronnej, poszukujących możliwości nawiązania międzynarodowej współpracy oraz prezentacji swoich produktów na globalnym rynku.

Wizja Przyszłości Technologii Kompozytowej w Sferze Obronności

Targi Zbrojeniowe w Kielcach, które odbywają się w dniach 5-7 września 2023 r., przyciągają niezwykle dużą liczbę wystawców (ponad 600 firm) i zwiedzających. W tym roku można było zaobserwować rosnące zastosowanie materiałów kompozytowych w różnych aspektach obronności.

Wśród najważniejszych trendów zauważalnych na targach dominują materiały kompozytowe, głównie w kontekście dronów i innych urządzeń latających. Prezentowane drony są głównie wykonane z elementów kompozytowych, wytwarzanych tradycyjną metodą laminowania ręcznego. Widać wyraźnie, że branża obronna jest coraz bardziej zainteresowana wykorzystaniem tych nowoczesnych materiałów, głównie ze względu na ich wytrzymałość, lekkość i inne zaawansowane właściwości.

Zmiana W Kierunku Produkcji Seryjnej

Warto zauważyć, że większość firm prezentujących drony rozważa przejście na wytwarzanie seryjne. Taka zmiana jest związana ze zmianą technologii wytwarzania, co może sugerować, że w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami masowej produkcji dronów z użyciem nowoczesnych technologii kompozytowych.

Instytut Lotnictwa z sieci Łukasiewicza, będący częścią Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych, oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych zaprezentowały drony w których można zaobserwować możliwości materiałów kompozytowych.

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Andrzej Czulak

Powiązane

Polska prezentuje innowacje w technologiach kompozytowych na Global Industry w Paryżu

W ramach wystąpień na prestiżowych targach Global Industry w Paryżu, Polska stanęła na wysokości zadania,…

% dni temu

Targi GLOBAL INDUSTRIE 2024

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na prestiżowych targach GLOBAL INDUSTRIE International Trade…

% dni temu

Międzynarodowe konsorcjum uruchamia inicjatywę wspierającą europejskie firmy w budowie odpornych łańcuchów dostaw

Oslo, Norwegia, 9 marca 2024 - Konsorcjum ResC4EU z dumą ogłasza uruchomienie swojej inicjatywy współpracy…

% dni temu

Polski Klaster Technologii Kompozytowych: Na Froncie Innowacji w Druku 3D

W obliczu nieustannie rosnącej roli technologii druku 3D w przemyśle produkcyjnym, Polski Klaster Technologii Kompozytowych…

% dni temu

1. “Ukrainian – Polish – German Virtual Meeting”

“Modern composite and construction materials and technologies today and in the future” Wirtualne spotkanie polsko-niemiecko-ukraińskie…

% dni temu

Wspólnie ku Przyszłości Wodorowej: Kluczowe Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego

W dynamicznie rozwijającym się świecie technologii wodorowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych miał zaszczyt uczestniczyć w…

% dni temu