(Instytut Stosowanych Nauk Polimerowych im. Fraunhofera IAP –
Wydział Materiałów Polimerowych i Kompozytów PYCO)
Wydział Materiałów Polimerowych i Kompozytów PYCO Instytutu Stosowanych Nauk Polimerowych im. Fraunhofera IAP jest Państwa kompetentnym partnerem w dziedzinie rozwoju struktur lekkich bazujących na tworzywach wzmacnianych włóknami oraz projektowania wielomateriałowych kompleksowych komponentów kompozytowych.
Poza nowoczesnymi metodami projektowania materiałów, struktur, komponentów i technologii wytwarzania, nasze holistyczne podejście obejmuje również strategie naprawcze oraz recyklingowe, które sprzyjają wymaganiom dot. scenariuszy „end-of-life”.
Możemy zaoferować indywidualne rozwiązania dzięki naszemu najnowocześniejszemu sprzętowi i technologiom.
Począwszy od rozwoju specjalistycznych polimerów i półfabrykatów kompozytowych, poprzez projektowanie prototypów, aż do opracowywania i wdrożenia procesów przydatnych do wytwarzania wieloseryjnego – od monomeru po energooszczędne komponenty kompozytowe o wysokiej wydajności – wszystkie istotne kompetencje dla łańcucha przetwarzania w zakresie konstrukcji lekkich znajdują się u nas pod jednym dachem. Poziom łączenia oferowanych przez nas usług jest absolutnym ewenementem na tle niemieckiego środowiska naukowego.
Zapraszamy do współpracy. Chętnie przygotujemy dla Państwa ofertę szytą na miarę oraz doradzimy w doborze odpowiednich programów dotacyjnych wspierających współpracę transgraniczną.
Kontakt: martin.kretschmann@iap.fraunhofer.de
📅 Data: 4–6 lutego 2025📍 Miejsce: Ptak Expo Warsaw Composite Poland 2024 to międzynarodowe forum, które gromadzi ekspertów, naukowców…
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…