Poszukiwana jest firma lub osoba, która podejmie się nawinięcia włóknem węglowym stalowego linera o długości około 600 mm oraz średnicy 105 mm. Kąt nawoju włókna wynosi około 54 deg, szczególnie istotna jest kontrola siły naciągu włókna w czasie procesu nawijania. Wskazane jest aby istniała możliwość programowania tego parametru. Grubość kompozytu zależy od możliwości zadania maksymalnej wartości siły naciągu włókna, warstwa kompozytu nie powinna być większa niż 8 mm. Nawijanie może się odbywać na mokro lub prepregiem.
Wspomniany projekt jest inicjatywą badawczą realizowaną na potrzeby doktoratu. Planowane jest napisanie publikacji dotyczącej omawianych próbek, więc potencjalnemu wytwórcy oferujemy współautorstwo oraz pieniądze za usługę.
Planowany czas realizacji październik – listopad 2019. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni.
Kontakt : aleksander.blachut@pwr.edu.pl
Polski Klaster Technologii Kompozytowych dostrzega ogromny potencjał współpracy z singapurskimi firmami, zwłaszcza w kontekście wydarzenia…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami z branży budowlanej opracowała anglojęzyczny raport…
Platforma RESC4EU zostanie oficjalnie otwarta podczas 13. Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 16-17 października 2024 roku w Krakowie.…
Mazowsze czerpie korzyści z owocnej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze nauki i badań, co ma ogromny…
Z ogromną radością informujemy, że Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, organizowane corocznie…
Szanowni Członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Przyjaciele Branży Kompozytowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić…