Drugi dzień 23. Sympozjum Konstrukcji Lekkich zakończył się dużym sukcesem, ze względu na to że uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania elementów kompozytowych, jak również nawet dotknąć wykonanych elementów. Było to możliwe dzięki przeniesieniu prelekcji z sali znajdującej się na obszarze Messe Dresden do sal wykładowych Technische Universitaet Dresden znajdujących się okolicy Instytutu Konstrukcji Lekkich oraz Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych (ILK). Taki zabieg pozwolił uczestnikom w „namacalny” sposób zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami kompozytowymi bądź hybrydowymi.
Poniżej kilka zdjęć z wystawy i sympozjum.
Automated Fiber Placement (AFP), czyli automatyczne układanie włókien, to innowacyjna technologia stosowana w przemyśle kompozytowym,…
EUCIA (European Composites Industry Association) to wiodąca organizacja reprezentująca europejski przemysł kompozytowy. Jej celem jest…
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Kompozyty.net życzy Wam innowacyjnych pomysłów, trwałych więzi…
Zapraszamy Członków Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych do udziału w nadchodzących wydarzeniach branżowych, w których Polski…
Już w lipcu 2025 roku światowe środowisko naukowe i przemysłowe zajmujące się materiałami kompozytowymi spotka…
Źródło informacji: JEC Composites Wiodący koncern paliwowo-chemiczny ExxonMobil poinformował o zawarciu porozumienia licencyjnego, które umożliwi komercyjne wykorzystanie…