Drugi dzień 23. Sympozjum Konstrukcji Lekkich zakończył się dużym sukcesem, ze względu na to że uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania elementów kompozytowych, jak również nawet dotknąć wykonanych elementów. Było to możliwe dzięki przeniesieniu prelekcji z sali znajdującej się na obszarze Messe Dresden do sal wykładowych Technische Universitaet Dresden znajdujących się okolicy Instytutu Konstrukcji Lekkich oraz Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych (ILK). Taki zabieg pozwolił uczestnikom w „namacalny” sposób zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami kompozytowymi bądź hybrydowymi.
Poniżej kilka zdjęć z wystawy i sympozjum.
Polski Klaster Technologii Kompozytowych dostrzega ogromny potencjał współpracy z singapurskimi firmami, zwłaszcza w kontekście wydarzenia…
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami z branży budowlanej opracowała anglojęzyczny raport…
Platforma RESC4EU zostanie oficjalnie otwarta podczas 13. Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się w dniach 16-17 października 2024 roku w Krakowie.…
Mazowsze czerpie korzyści z owocnej współpracy polsko-niemieckiej w obszarze nauki i badań, co ma ogromny…
Z ogromną radością informujemy, że Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO, organizowane corocznie…
Szanowni Członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Przyjaciele Branży Kompozytowej! Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić…