Drugi dzień 23. Sympozjum Konstrukcji Lekkich zakończył się dużym sukcesem, ze względu na to że uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania elementów kompozytowych, jak również nawet dotknąć wykonanych elementów. Było to możliwe dzięki przeniesieniu prelekcji z sali znajdującej się na obszarze Messe Dresden do sal wykładowych Technische Universitaet Dresden znajdujących się okolicy Instytutu Konstrukcji Lekkich oraz Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych (ILK). Taki zabieg pozwolił uczestnikom w „namacalny” sposób zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami kompozytowymi bądź hybrydowymi.
Poniżej kilka zdjęć z wystawy i sympozjum.
Łańcuchy dostaw odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu śladu węglowego oraz potencjału globalnego ocieplenia (GWP) produktów…
Firma Cevotec, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji produkcji kompozytów, ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji…
udostępnione dzieki współpracy z Sekcji Materiałów Niemetalowych Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii PAN 2nd International…
W obliczu rosnących wyzwań związanych z globalnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, projekt ResC4EU stanowi odpowiedź na potrzebę…
W dniach 4–6 lutego 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się pierwsza edycja targów Composite…
Globalny rynek wodoru doświadcza dynamicznego wzrostu, napędzanego rosnącym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania energetyczne, wsparciem rządowym…